Logo Przewdonik Katolicki

Książka dla każdego

Magdalena Woźniak
Fot.

Tegoroczne Warszawskie Targi Książki będą skupione nie tylko na samych książkach, ale także na prasie i nowych mediach.

 

 


 

W dniach 13-16 maja Pałac Kultury i Nauki w Warszawie stanie się ogromnym skupiskiem wydawców i szerokiego grona publiczności. Wydarzenie to jest o tyle ciekawe, że nie ogranicza się wyłącznie do prezentacji stoisk wydawniczych, ale ma na celu promocję książki i innych nośników literatury, wiedzy i informacji. Poprzez takie otwarcie się organizatorów na nowości targi te mają znaleźć adresatów zarówno wśród profesjonalistów z branży, jak i miłośników czytania.

 

Różnorodność tematów

Targi zostały podzielone tak, iż dwa pierwsze dni mają charakter branżowo-edukacyjny, a kolejne dwa składają się na Festiwal Literatury przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców. W ramach pierwszego panelu zorganizowane zostanie Forum Nowych Technologii. Obejmie ono spotkania i prelekcje mające służyć prezentacji nośników i czytników nowej generacji, wyzwaniom, przed jakimi staje branża w dobie elektronicznej dystrybucji książek i prasy, a także zagadnieniom obejmującym kwestie ochrony własności intelektualnych i praw autorskich. Nie zabraknie również dyskusji na temat zalet i wad wprowadzenia do sprzedaży e-booków. Ponadto Związek Literatów Polskich zaprasza na spotkania i panele dyskusyjne, a wśród nich m.in. na seminarium „Sytuacja pisarza i polskiej książki współczesnej” z udziałem znawców: pisarzy, wydawców, krytyków, popularyzatorów i decydentów, a także prezentację na temat nowoczesnej sztuki, czyli „Poezji w internecie”.

 

W programie

Wieczorem, w dzień rozpoczęcia targów, wyłoniony zostanie laureat Nagrody Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego „Ikar”. Nie będzie to jednak jedyna przyznana w tych dniach nagroda w warszawskim pałacu. Poznamy między innymi zwycięzców konkursu Książki Audio Roku oraz pięć książek nominowanych do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki z udziałem ich autorów. Na zakończenie warszawskich targów odbędzie się koncert, podczas którego zostanie przyznana nagroda w konkursie „Edycja Chopin 2010” za najlepszą książkę wydaną z okazji 200. rocznicy urodzin wybitnego kompozytora.

Organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych. Dla nich zorganizowany zostanie „Kącik Dziecięcy”, gdzie mali goście będą mieli okazję m.in. wziąć udział w zagadkach znawców bajek, zajęciach plastycznych, a także posłuchać bajki czytanej przez Krystynę Czubównę.  Dla młodzieży przygotowano spotkanie z podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem.

Innowacyjnym projektem są Wirtualne Targi Książki, które będą kontynuacją Warszawskich Targów Książki. Będą one dostępne w sieci w dniach 17-23 maja pod adresem internetowym www.etargi-ksiazki.waw.pl.

 


 

Szczegółowy program targów dostępny jest na stronie internetowej:

http://www.targi-ksiazki.waw.pl

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki