Logo Przewdonik Katolicki

Pokaż nam Ojca!

Patryk A. Nachaczewski
Fot.

A jednak po trzech latach wspólnej wędrówki przez ziemię izraelską z Jezusem, ośmiela się prosić: Panie, pokaż nam Ojca. Wielkanocny czas radości sprzyja refleksji nad naszym obrazem Boga. Warto sobie samemu zadać kilka pytań, w jaki sposób każdy z nas postrzega Boga Ojca. Kim jest dla nas Ojciec? No właśnie, czy traktujemy Boga jak Ojca, czy może tkwimy jeszcze...

A jednak po trzech latach wspólnej wędrówki przez ziemię izraelską z Jezusem, ośmiela się prosić: Panie, pokaż nam Ojca.

Wielkanocny czas radości sprzyja refleksji nad naszym obrazem Boga. Warto sobie samemu zadać kilka pytań, w jaki sposób każdy z nas postrzega Boga Ojca. Kim jest dla nas Ojciec? No właśnie, czy traktujemy Boga jak Ojca, czy może tkwimy jeszcze w starotestamentalnym wyobrażeniu o surowym, okrutnym Prawodawcy, który każe nam iść przez pustynię życia do ziemi obiecanej? Może Bóg jest dla nas tylko Stwórcą, który z góry założył, jak ma wyglądać nasze życie i oczekuje, żebyśmy bezwzględnie wykonali jego plan? Czy w końcu wierzymy, że Bóg przebaczy nam każdy grzech, za który żałujemy, czy może panicznie boimy się kary, która może nas czekać?

Pytań dużo, odpowiedź jedna – Jezus Chrystus: droga, prawda i życie każdego człowieka. W Nim znajdziemy prawdziwy obraz Boga Ojca.

 

Patryk A. Nachaczewski

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki