Logo Przewdonik Katolicki

Torebki z herbatą

PK
Fot.

Barok zapomniany barok żywy to zainaugurowany w bieżącym roku cykl koncertów, odwołujących się do roku liturgicznego, podczas których można będzie usłyszeć dzieła najwybitniejszych artystów barokowych. Dotyczy to zwłaszcza utworów z zaginionych podczas II wojny światowej archiwów Sing-Akademie zu Berlin, które odnaleziono...

„Barok zapomniany – barok żywy” – to zainaugurowany w bieżącym roku cykl koncertów, odwołujących się do roku liturgicznego, podczas których można będzie usłyszeć dzieła najwybitniejszych artystów barokowych. Dotyczy to zwłaszcza utworów z zaginionych podczas II wojny światowej archiwów Sing-Akademie zu Berlin, które odnaleziono kilka lat temu na Ukrainie. W projekcie tym wezmą udział artyści pochodzący zarówno z Polski, jak i z Niemiec, Austrii, Włoch oraz Hiszpanii. Najbliższy koncert odbędzie się 12 kwietnia o godz. 20 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie.

 

9 kwietnia w Israeli Opera w Tel Awiwie zostanie zainaugurowany Rok Polski w Izraelu. Rozpocznie go premiera spektaklu „Madame Butterfly” w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Zaprezentują ją izraelscy soliści opery. 10 kwietnia natomiast odbędzie się projekcja świetlna amerykańskiego projektanta Barta Kresy, wraz z wizualizacjami inspirowanymi Polską w reżyserii Zbigniewa Rybczyńskiego. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny jest wybitny izraelski muzyk Andy Cohen.

  

W latach siedemdziesiątych sauny cieszyły się ogromną popularnością. Dziś, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, furorę robi Megi's  Spa Salt Cave w Park Ridge w stanie Illinois, zbudowane z dziesięciu ton soli sprowadzanej z Wieliczki. „Atmosfera tutaj panująca sprzyja pozbyciu się stresu, jak i unormowaniu oddechu” – podkreśla właścicielka Madzia Stoklosa. Większość klientów korzystających z sauny chce się po prostu zrelaksować, ale są i tacy, dla których pobyt w „solnym” spa pełni także funkcję leczniczą. Od dawna bowiem uważa się, iż przebywanie w jaskiniach soli pomaga w leczeniu alergii czy astmy. Tego typu miejsc przybywa zwłaszcza w okolicach Chicago.  

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki