Logo Przewdonik Katolicki

Motyle na wyginięciu

PK
Fot.

Przegląd organizowany jest z myślą o młodych zespołach studenckich, których wiele istnieje w naszym środowisku. Głównym jego założeniem jest umożliwienie studentom, którzy grają w różnych zespołach, zaprezentowanie się na scenie dla szerszej publiczności czytamy w zaproszeniu na piąty już Przegląd Kapel Studenckich, który odbędzie...

„Przegląd organizowany jest z myślą o młodych zespołach studenckich, których wiele istnieje w naszym środowisku. Głównym jego założeniem jest umożliwienie studentom, którzy grają w różnych zespołach, zaprezentowanie się na scenie dla szerszej publiczności” – czytamy w zaproszeniu na piąty już Przegląd Kapel Studenckich, który odbędzie się w dniach 4-7 kwietnia w Krakowie. Oprócz konkursu, przewidziane są również warsztaty wokalne, gry na perkusji, gitarze basowej oraz elektrycznej.

 

Zamiast w najmodniejszych restauracjach, coraz więcej młodych ludzi stoi w kolejce do... „restauracji na kółkach”, które pojawiają się niemalże na każdym rogu Nowego Jorku czy Seattle, choć nie serwują one żywności typu fast food. Coraz więcej kucharzy pracujących w  renomowanych lokalach czuje się wykorzystywanych przez właścicieli. Dotyczy to przede wszystkim czasu pracy oraz wynagrodzenia. „Restauracje na kółkach” oferują zdrowe, świeże potrawy w niskich cenach, bez konieczności płacenia za „punkt”, w którym znajduje się restauracja.

   

 

Na pierwszy rzut oka farma, jakich na północ od Leeds w Wielkiej Brytanii można znaleźć wiele. Nic bardziej mylnego, bowiem wraz z innymi pięćdziesięcioma farmami jest ona włączona do programu tzw. Farm Pomocy, który powstał w oparciu o model holenderski, gdzie istnieje już ponad osiemset takich miejsc. Programem tym objęta jest młodzież mająca problemy z nałogami czy z nauką. Dzięki pomocy odpowiednio przygotowanych pracowników socjalnych grupa młodzieży uczestniczy w wykonywaniu drobnych prac na farmie. Oprócz zdobywania umiejętności, uczą się również życia w grupie, dostają drugą szansę na zaistnienie w społeczeństwie.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki