Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski, Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Honorujemy dzisiaj człowieka następującej zasady: dobro przed sprawiedliwością powiedział rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Janusz Janeczek, nadając 27 listopada abp. Damianowi Zimoniowi, metropolicie katowickiemu, tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego. Nad rolą rodziny u podstaw edukacji patriotycznej i obywatelskiej zastanawiali się na Jasnej...

» – Honorujemy dzisiaj człowieka następującej zasady: dobro przed sprawiedliwością – powiedział rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Janusz Janeczek, nadając 27 listopada abp. Damianowi Zimoniowi, metropolicie katowickiemu, tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego.

» Nad rolą rodziny u podstaw edukacji patriotycznej i obywatelskiej zastanawiali się na Jasnej Górze uczestnicy 18. Ogólnopolskiego Forum Szkół Katolickich. Trzydniowe spotkanie, które rozpoczęło się 29 listopada, było okazją do refleksji nad wyzwaniami dla wychowania w Europie i Polsce.

» 1 grudnia na Jasnej Górze pod hasłem „Siewcy wiary, służcie Kościołowi” odbyła się sesja misjologiczna w 50. rocznicę wydania przez Piusa XII encykliki „Fidei donum”. W spotkaniu zorganizowanym przez Centralę Krajową Papieskich Dzieł Misyjnych (PDM) uczestniczyło 500 księży, kleryków, sióstr zakonnych i świeckich animatorów misyjnych.

» Dochód z dorocznego przedświątecznego Jarmarku św. Jacka, który odbył się już po raz dziesiąty 2 grudnia na dziedzińcu klasztoru oo. Dominikanów w Poznaniu, zostanie przeznaczony na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Kiekrzu, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

» Ruszyła Internetowa Telewizja i Radio Oratoryjne przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Oświęcimiu-Zasolu. Młodzi pracownicy ośrodka odbyli w tutejszym oratorium salezjańskim warsztaty dziennikarskie oraz radiowe. Uruchomiono także specjalną domenę internetową: www.itvro.pl.

» Dwadzieścia dwie osoby, które w wieku dorosłym chcą przyjąć chrzest, rozpoczęły 2 grudnia podczas Mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Poznaniu katechumenat – okres przygotowujący ich do przyjęcia sakramentów chrześcijańskich. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny powstał w Poznaniu w 2004 r. W ciągu trzech lat do chrztu przygotowano w nim około 70 dorosłych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki