Logo Przewdonik Katolicki

Rekolekcje

PK
Fot.

Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II po raz trzeci organizuje konkurs na pracę pisemną pt. Wymagam od siebie, mimo że inni ode mnie nie wymagają. Konkurs ten jest skierowany przede wszystkim do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Prace należy nadsyłać do 5.01.2008 roku na...

Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II po raz trzeci organizuje konkurs na pracę pisemną pt. „Wymagam od siebie, mimo że inni ode mnie nie wymagają”. Konkurs ten jest skierowany przede wszystkim do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Prace należy nadsyłać do 5.01.2008 roku na adres Katedry. Nagrodzone ukażą się w formie książki pt. „Młodzież, jakiej nie znamy”.

 

W ostatnim tygodniu listopada w Cambridge rozpoczęto emisję audycji radiowej pt. „Prawdy Bezdomnych” w całości prowadzonej i przygotowywanej przez młodych bezdomnych. Wydawca lokalnej gazety Kirsten Lavers zainicjowała ten pomysł i przekonała siedmiu bezdomnych do podjęcia pracy w radiu. Podczas każdej audycji oprócz przekazywania wiadomości bezdomni uczestniczą w debacie z przedstawicielami różnych środowisk. Uczestniczący w projekcie podkreślają, iż udział w tworzeniu takiego programu pomaga im niejednokrotnie pierwszy raz w życiu zaangażować się w coś naprawdę istotnego, ponadto dzięki temu zaczynają wierzyć we własne możliwości.

 

Wyspy Sołowieckie w latach 20. i  30. XX wieku były pierwszym Gułagiem dla „wrogów narodu”, którzy byli więzieni w budynkach dawnych monastyrów prawosławnych z XV wieku. Szacuje się, iż zaledwie dwadzieścia lat po rewolucji straciło tam życie około miliona ludzi. W lipcu tego roku duszpasterstwo młodzieży Papieskiej Akademii Teologicznej „Patmos” odwiedziło to miejsce. Od 24 listopada do 20 grudnia można obejrzeć wystawę dokumentującą tę wyprawę pt. „Śladami męczenników wiary” w Krakowie przy ulicy Franciszkańskiej 1.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki