Logo Przewdonik Katolicki

"Wezwanie do miłości. Zapiski objawień Pana Jezusa siostrze Józefie Menendez, zakonnicy Najświętszego Serca Jezusa (Sacre Coeut)"

Natalia Budzyńska
Fot.

Wezwanie do miłości. Zapiski objawień Pana Jezusa siostrze Józefie Menéndez, zakonnicy Najświętszego Serca Jezusa (Sacré Coeur) WAM 2007 Świat nie zna mego Miłosierdzia, pragnę posłużyć się tobą, by je poznał. Pragnę, abyś była apostołem mojej Dobroci i mego Miłosierdzia. Nauczę cię, co to znaczy, ty zapomnij o sobie takie słowa usłyszała...

„Wezwanie do miłości. Zapiski objawień Pana Jezusa siostrze Józefie Menéndez, zakonnicy Najświętszego Serca Jezusa (Sacré Coeur)”
WAM 2007


„Świat nie zna mego Miłosierdzia, pragnę posłużyć się tobą, by je poznał. Pragnę, abyś była apostołem mojej Dobroci i mego Miłosierdzia. Nauczę cię, co to znaczy, ty zapomnij o sobie” – takie słowa usłyszała trzydziestoletnia zakonnica, siostra Józefa. Urodziła się w Madrycie, głos Jezusa usłyszała po raz pierwszy w dniu Pierwszej Komunii Świętej. Do zakonu Najświętszego Serca Jezusa przyjęto ją dość późno, przedtem opiekowała się chorymi rodzicami, cały czas przebywając w bliskości z Jezusem Chrystusem. Postulat i nowicjat przeżyła we Francji – był to trudny duchowo czas: czas wielu łask, ale i pokus oraz wewnętrznych walk. Zmarła rok po złożeniu ślubów „wyniszczona cierpieniem”. Przesłanie, które Jezus jej dał, było zapowiedzią objawień siostry Faustyny. Widziała Jezusa z Sercem w płomieniach. Chrystus włączał ją w Jego ofiarę na Krzyżu, Józefa doznawała wielu ataków szatańskich. Orędzie Miłości i Miłosierdzia zostało spisane na wyraźne polecenie Zbawiciela i jest rozpowszechniane od 1944 roku.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki