Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

W nocy z 24 na 25 XI nieznani dotąd sprawcy zdewastowali 242 nagrobki na cmentarzu komunalnym w Zduńskiej Woli. Był to już trzeci w tym roku akt wandalizmu w tej nekropolii (na początku maja zdemolowanych zostało 117 nagrobków, a niespełna miesiąc później kolejnych 55). Zdaniem policji, sprawcami wszystkich zdarzeń mogą być te same osoby. Niebawem prokuratura rejonowa w Zduńskiej...

» W nocy z 24 na 25 XI nieznani dotąd sprawcy zdewastowali 242 nagrobki na cmentarzu komunalnym w Zduńskiej Woli. Był to już trzeci w tym roku akt wandalizmu w tej nekropolii (na początku maja zdemolowanych zostało 117 nagrobków, a niespełna miesiąc później kolejnych 55). Zdaniem policji, sprawcami wszystkich zdarzeń mogą być te same osoby. Niebawem prokuratura rejonowa w Zduńskiej Woli przekaże do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom, którzy dokonali wcześniejszych aktów wandalizmu. Za zniszczenie mienia grozi im do 5 lat pozbawienia wolności, a 2 lata za zbezczeszczenie miejsca pochówku. Po ostatnim zdarzeniu władze Zduńskiej Woli zwołały konferencję nt. konieczności rozbudowy monitoringu miejskiego.

» Duszpasterze par. MB Nieustającej Pomocy w Brzeźnie docenili wytrwałość uczniów, którzy w październiku ani razu nie opuścili nabożeństwa różańcowego. Nagrodą był udział w wycieczce autokarowej do Malborka (14 XI). Uczestnicy wraz z opiekunami zwiedzili zamek krzyżacki w Malborku, a później katedrę w Pelplinie. Wzięli także udział w Mszy św.

» W par. NMP Wspomożenia Wiernych w Aleksandrowie Kujawskim rozprowadzane są cegiełki (10, 20, 50 lub 100 zł) na budowę boiska. Powstaje ono przy Oratorium Salezjańskim, w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Blisko boisko” i otwarte będzie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Duszpasterze dziękują parafianom za zainteresowanie inicjatywą i zachęcają wszystkich do nabywania cegiełek.

» 28 XI w Klubie „Łęg” (filia Włocławskiego Centrum Kultury) odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci i młodzieży, zorganizowana przez WCK i par. MB Fatimskiej we Włocławku. Pod opieką kierownictwa klubu i br. Stanisława Krausego CCG, który poprowadził modlitwę na rozpoczęcie, beztrosko bawiło się około 40 uczestników: dzieci uczęszczających do klubu „Łęg” i ministrantów z par. MB Fatimskiej. Program obfitował w konkursy, gry itp. tradycyjne andrzejkowe rozrywki, odbywające się między tańcami. Powodzeniem cieszył się dobrze zaopatrzony bufet.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki