Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Magdalena Woźniak
Fot.

W bydgoskiej parafii Świętego Maksymiliana na Osowej Górze od 3 do 6 grudnia odbywały się rekolekcje ewangelizacyjne. Ich organizatorem była wspólnota Ruchu Światło-Życie. Nauki głosił diecezjalny duszpasterz motocyklistów ks. Janusz Konysz. Psychologia posiadania jak mieć, by więcej być to tytuł wykładu, który 6 grudnia w gmachu Kurii...

» W bydgoskiej parafii Świętego Maksymiliana na Osowej Górze od 3 do 6 grudnia odbywały się rekolekcje ewangelizacyjne. Ich organizatorem była wspólnota Ruchu Światło-Życie. Nauki głosił diecezjalny duszpasterz motocyklistów ks. Janusz Konysz.

» „Psychologia posiadania – jak mieć, by więcej być” – to tytuł wykładu, który 6 grudnia w gmachu Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy wygłosił ks. prof. Andrzej Zwoliński. Pracownik naukowy Papieskiej Akademii Teologicznej gościł w grodzie nad Brdą na zaproszenie bp. Jana Tyrawy. Dodatkowe spotkania odbyły się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego oraz Narodowego Banku Polskiego.

» Duszpasterstwo Rodzin zaprasza osoby dorosłe na warsztaty dotyczące komunikacji i uzależnień w rodzinie. Zostaną podjęte następujące tematy: „Skutki dla domowników rodziny, w której ktoś jest uzależniony”, „Komunikacja międzyludzka – szczególnie w rodzinie” oraz „Jak rozpoznać uzależnienie u dziecka i jak szukać rozwiązania problemu?”. Warsztaty poprowadzą pracownicy Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki. Spotkanie odbędzie się 15 grudnia w Liceum Katolickim przy ul. Leszczyńskiego 49 w Bydgoszczy. Początek o godz. 13, a zakończenie o godz. 15.

» Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy przypomina o katechezach dla dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Odbędą się one w kościele Klarysek przy ul. Gdańskiej 2. Nauki będą głoszone trzy razy w roku i złoży się na nie dziesięć tematów. Pierwszy cykl spotkań rozpocznie się 2 stycznia o godz. 19.30, kolejny 10 kwietnia, a ostatni 3 września.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki