Logo Przewdonik Katolicki

Symbole Światowych Dni Młodzieży

PK
Fot.

Najnowszy raport przeprowadzony w Wielkiej Brytanii ujawnił, iż w tym roku zwiększy się liczba osób kupujących prezenty świąteczne przez Internet, a co się z tym wiąże, wydamy na nie więcej niż kiedykolwiek. Co drugi ankietowany przyznał, iż robił już zakupy w ten sposób. Co ciekawe, więcej mężczyzn, bo ok. 80 proc. w porównaniu z 75 proc. kobiet wybiera właśnie...

Najnowszy raport przeprowadzony w Wielkiej Brytanii ujawnił, iż w tym roku zwiększy się liczba osób kupujących prezenty świąteczne przez Internet, a co się z tym wiąże, wydamy na nie więcej niż kiedykolwiek. Co drugi ankietowany przyznał, iż robił już zakupy w ten sposób. Co ciekawe, więcej mężczyzn, bo ok. 80 proc. w porównaniu z 75 proc. kobiet wybiera właśnie Internet.

 

Internetowy portal YouTube cieszy się coraz większym powodzeniem, także pośród katolickich hierarchów. Jako pierwszy skorzystał z niego metropolita Filadelfii kardynał Justyn Regali. W ubiegłym roku zamieścił on wielkopostne rozważania, które spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony wiernych. Archidiecezja podjęła decyzję o dalszym wykorzystywaniu portalu do głoszenia Ewangelii, stąd zamieszczane są tam również fragmenty niedzielnych homilii.

 

Jeden z pierwszych aparatów małoobrazkowych Leica z 1923 roku została sprzedana prywatnemu kolekcjonerowi z Europy za niemalże 400 tys. euro. W dobie tak dalece posuniętej technizacji zadziwiające jest, że aparat robiący zdjęcia na 35-milimetrowej taśmie stał się tym samym najdroższym aparatem małoobrazkowym sprzedanym na aukcji. Aparat ten należał do serii próbnej, dzięki której producent z zachodnich Niemiec - Wetzlar, chciał sprawdzić, jak takie aparaty zostaną przyjęte na rynku.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki