» Utworzenie międzynarodowego seminarium dla Cyganów to jeden z postulatów światowego spotkania duchownych pochodzenia cygańskiego, którego dokument końcowy opublikowano 6 listopada w kilku językach. Znalazła się w nim także propozycja utworzenia dla Cyganów struktur administracji kościelnej typu prałatury. Ogółem ponad stu Cyganów w 16 krajach świata zdąża dziś drogą Chrystusowego powołania. We Francji krajowym dyrektorem duszpasterstwa Romów jest po raz pierwszy rodowity Cygan, ks. Claude Dumas.
» Karą chłosty ukarano małżeństwo chrześcijan żyjących w Iranie, którzy rzekomo wyrzekli się islamu – podała agencja „BosNewsLife”. Według przedstawicieli Fundacji Barnaby, która zajmuje się losem chrześcijan prześladowanych w krajach islamskich, sześciu urzędników rządowych odwiedziło pokrzywdzonych chrześcijan w ich domu po to, by wymierzyć im karę. Według pracowników fundacji, mężczyzna był rzeczywiście wcześniej muzułmaninem, ale przeszedł na chrześcijaństwo kilka lat temu. Jego żona od początku należała do wspólnoty chrześcijan asyryjskich i nigdy nie była muzułmanką – poinformowali przedstawiciele fundacji.
» W Jerozolimie, w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, odbyło się robocze spotkanie delegacji Stolicy Apostolskiej z przedstawicielami rządu izraelskiego. Rozmowy dotyczyły kwestii podatkowych, statusu prawnego dóbr kościelnych oraz sprawy własności ważnych dla chrześcijaństwa miejsc, takich jak np. Wieczernik. Chodzi przede wszystkim o gwarancje prawne własności kościelnych w Izraelu oraz o uznanie przywileju zwolnienia z podatków, który Kościół posiadał jeszcze przed powstaniem państwa.
» Już po raz kolejny niemieckie seminaria duchowne odnotowały „lekki wzrost” liczby kandydatów. Jak informuje konferencja rektorów seminariów, na semestr jesienny 2007, zapisało się 199 kandydatów. W 2006 r. było ich 190. Jak dotychczas najmniej, bo 165 nowych studentów, zarejestrowano w 2004 roku.