Logo Przewdonik Katolicki

Rzemieślnicy w Licheniu

Aleksandra Polewska
Fot.

Matce Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski, możemy powierzyć nasze troski i w modlitwie prosić o wsparcie w rozwiązywaniu problemów życia codziennego, a w szczególności rozwoju i pomyślności naszego rzemiosła tymi słowami prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik zapraszał polskich rzemieślników do wzięcia udziału w ich pierwszej ogólnopolskiej pielgrzymce...

Matce Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski, możemy powierzyć nasze troski i w modlitwie prosić o wsparcie w rozwiązywaniu problemów życia codziennego, a w szczególności rozwoju i pomyślności naszego rzemiosła – tymi słowami prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik zapraszał polskich rzemieślników do wzięcia udziału w ich pierwszej ogólnopolskiej pielgrzymce do Lichenia.

W odpowiedzi na zaproszenie prezesa Bartnika, 21 października do licheńskiego sanktuarium licznie przybyli rzemieślnicy z różnych stron Polski. Ugruntowaną tradycją są od lat pielgrzymki Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, jednak jak podkreślił w zaproszeniu Jerzy Bartnik – pielgrzymka do Lichenia zasługuje na równie szczególną uwagę. Wspaniała świątynia pobłogosławiona przez Papieża Jana Pawła II porównywana jest do bazyliki w Rzymie – pisał prezes ZRP.

Uroczystości rozpoczęły się przy pomniku Ojca Świętego Jana Pawła II złożeniem kwiatów i chwilą modlitewnej zadumy. Następnie rzemieślnicy wzięli udział w Drodze Krzyżowej. Punktem kulminacyjnym dnia była Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki