Logo Przewdonik Katolicki

Odkrywanie Boga

Błażej Tobolski
Fot.

Gromadzą się w niedzielny wieczór po Eucharystii; każdy ma ze sobą Pismo Święte. Za chwilę zaszeleszczą biblijne stronice, przewracane w poszukiwaniu wskazanych wersetów. Zaczyna się odkrywanie Bożego Słowa. Tak rozpoczynają się zajęcia w Szkole Słowa Bożego dla Początkujących, prowadzone przez ks. Adama Prozorowskiego w ramach Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Jej uczestnicy...

Gromadzą się w niedzielny wieczór po Eucharystii; każdy ma ze sobą Pismo Święte. Za chwilę zaszeleszczą biblijne stronice, przewracane w poszukiwaniu wskazanych wersetów. Zaczyna się odkrywanie Bożego Słowa.

Tak rozpoczynają się zajęcia w Szkole Słowa Bożego dla Początkujących, prowadzone przez ks. Adama Prozorowskiego w ramach Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Jej uczestnicy to ludzie w bardzo różnym wieku i rozmaitych profesji. Także wykształcenie nie jest istotne. W tej szkole może uczyć się każdy i w każdej chwili tę naukę może zacząć.

– Szkoła Biblijna istnieje już od 1991 r., właściwie od czasu, kiedy zostałem wyświęcony na prezbitera. Zainspirowały mnie do jej założenia informacje o wspólnotach protestanckich w Ameryce, przy których takie szkoły istnieją i dają dobre owoce, służąc pogłębianiu wiary oraz poznawaniu Bożego Objawienia. Jestem też związany z Ruchem Światło-Życie, którego założyciel, ks. Franciszek Blachnicki, planował tego rodzaju „szkolenia” biblijne już pod koniec lat 70. XX w. – wyjaśnia jej prowadzący. – Idea tej szkoły związana jest też z ideą ewangelizacji, bo tylko ten, kto przyjmie Jezusa jako Pana i Zbawiciela, ma rzeczywiste pragnienie studiowania Biblii, czuje głód Słowa Bożego – dodaje ks. Adam.

Założeniem szkoły jest również pomoc osobom, które otwierając Pismo Święte, czują się bezradne. Ma im pokazać, co mogą w Biblii znaleźć i jak to zrobić. To jednak nie tylko poznawanie samej wiedzy naukowej o Biblii, ale odkrywanie Boga, który w tym słowie do mnie przemawia. Aby odpowiedzieć na to słowo i żyć nim, musimy je najpierw poznać. No, a kiedyś trzeba zacząć, jako początkujący, żeby potem stawiać kolejne kroki na Bożej drodze.

Najbliższe spotkania w Szkole Słowa Bożego dla Początkujących odbędą się: 11.11. pt. „Jak podchodzić do Pisma Świętego?” i 25.11 pt. „Metody studium biblijnego” (godz. 20, parafia pw. Świętego Krzyża, ul. Częstochowska, Poznań Górczyn).

Więcej o Dziele Biblijnym na www.biblista.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki