Logo Przewdonik Katolicki

60 lat flagi ONZ

PK
Fot.

Różnego rodzaju poradniki przekonują nas, iż wykonywanie drobnych czynności domowych lub nawet zwykłe chodzenie po schodach zamiast korzystania z windy wpływa korzystnie na nasze zdrowie i pozwala nam na zachowanie odpowiedniej sylwetki. Nic bardziej błędnego. Amerykańscy i brytyjscy naukowcy udowodnili niedawno, że takie ćwiczenia nie przynoszą pożądanych skutków...

Różnego rodzaju poradniki przekonują nas, iż wykonywanie drobnych czynności domowych lub nawet zwykłe chodzenie po schodach zamiast korzystania z windy wpływa korzystnie na nasze zdrowie i pozwala nam na zachowanie odpowiedniej sylwetki. Nic bardziej błędnego. Amerykańscy i brytyjscy naukowcy udowodnili niedawno, że takie ćwiczenia nie przynoszą  pożądanych skutków spadku wagi. Badania przeprowadzone w Walii na 2000 mężczyzn wskazują, że tylko intensywne uprawianie sportu redukuje ryzyko wielu chorób, zwłaszcza wieńcowych.

 

6 listopada na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się widowisko plastyczno-muzyczne oparte na tekstach poetyckich Jana Pawła II. Honorowy patronat nad nim objął metropolita lubelski arcybiskup Józef Życiński oraz rektor KUL-u ks. Stanisław Wilk SDB. „«Opowieści papieskie» to historia poszukiwania śladów Wszechmocnego na ziemi. Trzech wędrowców kroczy śladami wyznaczonymi przez Poetę. Wraz z nimi spotykamy rozterki Hioba, poznajemy duszę słowiańską, miłość dwojga ludzi, aby wreszcie móc razem zaśpiewać: "Tyś dał, Tyś wziął, Twoja jest wola i Twoja jest moc" – czytamy w zaproszeniu na spektakl.

Specjaliści z NeoSmart Technologies, którzy biorą udział w testach tworzonego właśnie Service Packa 3 dla Windows XP ujawnili, iż wprowadzi on do systemu wiele opcji i narzędzi, znanych już z Windows Vista. Będą to przede wszystkim funkcje związane z bezpieczeństwem; m.in. nowy mechanizm aktywowania systemu (Windows Product Activation).

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki