Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Słubicach otwarto 11 października. Siedzibę, która mieści się w budynku parafii pw. Ducha Świętego, poświęcił dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ks. Marek Kidoń. Centrum jest częścią projektu Pre-integracja, współfinansowanego przez Unię Europejską, realizowanego przez Caritas Polska. Ma ono zapewnić uchodźcom pomoc...

» Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Słubicach otwarto 11 października. Siedzibę, która mieści się w budynku parafii pw. Ducha Świętego, poświęcił dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ks. Marek Kidoń. Centrum jest częścią projektu Pre-integracja, współfinansowanego przez Unię Europejską, realizowanego przez Caritas Polska. Ma ono zapewnić uchodźcom pomoc socjalną, która obejmuje wsparcie materialne, poradnictwo indywidualne, dotyczące m.in. procedur administracyjnych, wspomaganie adaptacji i integracji kulturowej.

» – Narody polski i niemiecki łączą się w szczególny sposób w osobie św. Jadwigi. Jej postać przypomina nam uniwersalny charakter Kościoła – powiedział abp Erwin Ender, nuncjusz apostolski w Berlinie, 14 października podczas uroczystości ogłoszenia dekretu erygującego „Międzynarodowe Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy”. W tym roku przypada 740-lecie kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej, której dokonał papież Klemens IV.

» Mszą św. w toruńskim kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęto 14 października XXII Pielgrzymkę Ludzi Pracy do miejsca uprowadzenia ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku. Kapelan „Solidarności” został uprowadzony przez funkcjonariuszy SB 19 października 1984 roku koło Górska, podczas drogi powrotnej z Bydgoszczy do Warszawy. Wkrótce potem zamordowano go.

» Za duszę króla Polski Przemysła II, któremu w okresie rozbicia dzielnicowego udało się wskrzesić Królestwo Polskie, modlono się w niedzielę 14 października w poznańskiej katedrze, w 750. rocznicę urodzin władcy. Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty pod znajdującą się w świątyni tablicą epitafijną ku czci Przemysła II, jego żony Rychezy, a także jego ojca. Kwiaty złożono też w Złotej Kaplicy, gdzie znajduje się mauzoleum pierwszych historycznych władców Polski z dynastii Piastów: Mieszka I i Bolesława Chrobrego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki