Logo Przewdonik Katolicki

Kostka Rubika

PK
Fot.

Archeologia i stosunki międzynarodowe to dwa nowe kierunki, które od tego roku można studiować na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uczelnia jest jednym z najmłodszych polskich uniwersytetów, ale kontynuuje ona długie tradycje Akademii Teologii Katolickiej, założonej w Warszawie w 1954 r. Od kilka lat systematycznie rośnie liczba osób studiujących...

Archeologia i stosunki międzynarodowe to dwa nowe kierunki, które od tego roku można studiować na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uczelnia jest jednym z najmłodszych polskich uniwersytetów, ale kontynuuje ona długie tradycje Akademii Teologii Katolickiej, założonej w Warszawie w 1954 r. Od kilka lat systematycznie rośnie liczba osób studiujących na UKSW. Jest ich już prawie 19 tys. – Bardzo ważny jest dla nas bezpośredni kontakt profesor-student – podkreśla ks. prof. Ryszard Rumianek, rektor UKSW. Uczelnia w szybkim tempie rozbudowuje także swoją bazę lokalową. Już w marcu przyszłego roku będzie oddany do użytku pierwszy budynek nowego kampusu na Młocinach.

 

4 października wystartował nowy serwis internetowy poświęcony Benedyktowi XVI. Na stronie www.ekumenizm.pl/benedykt.xvi możemy dowiedzieć się wielu ciekawych faktów z biografii obecnego papieża, ale także bliżej poznać jego myśl teologiczną i poglądy na wiele problemównękających współczesny świat. Udokumentowane są także papieskie podróże - do Polski, Bawarii, Turcji, Brazylii i Austrii.

 

Jeśli nie masz jeszcze osiemnastu lat, a chciałbyś wyrazić swoje poglądy polityczne, dowiedz się, czy twoja szkoła uczestniczy w programie „Młodzi głosują”. W ramach tego projektu w szkołach organizowane są młodzieżowe wybory parlamentarne, prezydenckie, samorządowe oraz referenda. Ich wyniki publikowane są później w mediach. Program powstał w 1995 r. W wyborach prezydenckich w 2005 r. głosowali w ten sposób uczniowie z ponad 1800 polskich szkół. Łącznie w projekcie uczestniczyło do tej pory prawie 2 mln uczniów z całej Polski.

 

Ile czasu zajmuje ci ułożenie kostki Rubika? 5, 10, 30 minut? Szesnastoletni Yu Nakajima z Japonii zrobił to w mniej niż 13 sekund i został tym samym mistrzem świata w układaniu tej słynnej zabawki. Zawody odbywały się od 5 do 7 października w Budapeszcie. Yu pokonał prawie 300 zawodników z 33 krajów świata. W nagrodę otrzymał 5 tys. euro. Nie udało mu się jednak pobić rekordu świata (9,86 sekundy) ustanowionego w maju przez Francuza Thibaut Jacquinota.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki