Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski, Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Ponad 3500 pielgrzymów turystów wzięło udział w VIII Pielgrzymkowym Rajdzie Świętokrzyskim Święty Krzyż 2007. Do słynnego sanktuarium podążano czternastoma trasami turystycznymi. Celem rajdu, zorganizowanego pod hasłem Przypatrzcie się powołaniu waszemu, było uczczenie 1000-lecia życia monastycznego na Świętym Krzyżu. 26 września...

» Ponad 3500 pielgrzymów – turystów wzięło udział w VIII Pielgrzymkowym Rajdzie Świętokrzyskim „Święty Krzyż 2007”. Do słynnego sanktuarium podążano czternastoma trasami turystycznymi. Celem rajdu, zorganizowanego pod hasłem „Przypatrzcie się powołaniu waszemu”, było uczczenie 1000-lecia życia monastycznego na Świętym Krzyżu.

» 26 września w Warszawie ogłoszono nominacje do Nagrody TOTUS 2007. Wyróżnienia przyznawane w czterech kategoriach: charytatywnej, osiągnięć kultury chrześcijańskiej, promowania nauczania Jana Pawła II i medialnej zostaną wręczone 13 października podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim, w przeddzień VII Dnia Papieskiego. Tegoroczny dzień odbywać się będzie pod hasłem: „Jan Paweł II – obrońca godności człowieka”.

» Nie tylko zachowanie przesłania Jana Pawła II, ale również rozwijanie jego myśli – takie cele przyświecają otwartej 26 września w Warszawie Bibliotece Centrum Myśli Jana Pawła II. Pierwsze karty biblioteczne otrzymali uczestniczący w uroczystości otwarcia prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i bp Marian Duś, który poświęcił siedzibę biblioteki. Zgromadziła już ona prawie 3 tys. pozycji: książek, czasopism, filmów i multimediów z całego świata związanych z Janem Pawłem II. Katalog biblioteki jest już także dostępny w Internecie, a docelowo także z jej zbiorów będzie można korzystać on-line.

» O wpływie współczesnej filozofii i socjologii na nauczanie Jana Pawła II i głoszoną przez niego koncepcję godności człowieka dyskutowali 28 września w warszawskiej Kurii Metropolitalnej uczestnicy sympozjum „Jan Paweł II – obrońca godności człowieka”. Wzięli w nim udział m.in. biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Tadeusz Pikus, prof. Evaristo Palomar z Uniwersytetu Complutense w Madrycie i członek Międzynarodowego Towarzystwa św. Tomasza z Akwinu. Obecni byli także nauczyciele i katecheci.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki