Logo Przewdonik Katolicki

ŚDM w Sydney

PK
Fot.

Zdaniem ks. Krzysztofa Pawliny, rektora warszawskiego seminarium duchownego, w Polsce nie ma kryzysu powołań kapłańskich, a mniejsza liczba osób, które zgłosiły się w tym roku do seminariów, jest wynikiem niżu demograficznego oraz emigracji zarobkowej młodych Polaków. W sumie tego roku do polskich seminariów diecezjalnych zostało przyjętych ok. 850 studentów,...

Zdaniem ks. Krzysztofa Pawliny, rektora warszawskiego seminarium duchownego, w Polsce nie ma kryzysu powołań kapłańskich, a mniejsza liczba osób, które zgłosiły się w tym roku do seminariów, jest wynikiem niżu demograficznego oraz emigracji zarobkowej młodych Polaków. W sumie tego roku do polskich seminariów diecezjalnych zostało przyjętych ok. 850 studentów, a ok. 300 do seminariów zakonnych. To o ok. 140 kleryków mniej niż rok temu. Jednak ks. Pawlina uważa, że takie falowanie jest rzeczą normalną i mówienie o kryzysie byłoby nieprawdziwe, ponieważ oznaczałoby wielkie tąpnięcie.

 

Okazuje się, że projektanci mody nie zajmują się już jedynie wymyślaniem awangardowych kreacji i prezentowaniem ich na pokazach mody. Giorgio Armani, światowej sławy włoski projektant mody, zgodził się wystylizować  dla południowokoreańskiego koncernu Samsung nową linię urządzeń elektronicznych, od telefonów komórkowych po telewizory. Pierwszy produkt z serii, a będzie to telefon komórkowy, zostanie zaprezentowany na pokazie mody w Mediolanie, a do sprzedaży w sieci butików Armaniego trafi w listopadzie. Na styczeń przyszłego roku zaplanowano premierę ciekłokrystalicznego telewizora, wyprodukowanego wg pomysłu sławnego projektanta.

 

Nasze skrzynki e-mailowe często zasypywane są wiadomościami, których nadawcy odwołują się do sumienia osoby czytającej e-maila. Najczęściej opisują sytuację ciężko chorej lub wręcz umierającej osoby i podają informację, że znane, duże firmy za przesłanie dalej takiej wiadomości płacą rodzinie chorego określoną sumę pieniędzy, dając przez to nadzieję na wyzdrowienie. Niestety, większość takich listów jest fałszywa. Przekazywanie pieniędzy na leczenie chorych nie jest uzależnione od przesyłania dalej elektronicznych łańcuszków. Gdy nie jesteśmy pewni wiarygodności otrzymanego e-maila, zajrzyjmy na stronę www.atrapa.net/chains. Jeśli go tam odnajdziemy, możemy być pewni, że to fałszywka.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki