Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

W sanktuarium licheńskim, w jednym z pomieszczeń tzw. dolnego kościoła, urządzana jest kaplica bł. ojca Stanisława Papczyńskiego. Umieszczony w niej zostanie relikwiarz błogosławionego oraz dębowy stół ołtarzowy, przy którym kard. Tarcisio Bertone beatyfikował założyciela zakonu marianów. Na frontonie bazyliki przez cały rok pozostawać będzie obraz beatyfikacyjny o. Stanisława....

» W sanktuarium licheńskim, w jednym z pomieszczeń tzw. dolnego kościoła, urządzana jest kaplica bł. ojca Stanisława Papczyńskiego. Umieszczony w niej zostanie relikwiarz błogosławionego oraz dębowy stół ołtarzowy, przy którym kard. Tarcisio Bertone beatyfikował założyciela zakonu marianów. Na frontonie bazyliki przez cały rok pozostawać będzie obraz beatyfikacyjny o. Stanisława. Umieszczony na wysokości prawie 40 m obraz budzi zainteresowanie pielgrzymów; stwarza to okazję do przybliżenia im przez księży marianów postaci nowego polskiego błogosławionego. Wykonawcy zapewniają, że wydruk wizerunku przetrwa kilkanaście miesięcy na otwartym powietrzu w dobrym stanie.

» 8 września, w święto św. Stanisława Kostki, w kościele par. NSPJ w Turku odprawiona została dodatkowa Msza św. w intencji dzieci i młodzieży. Razem z najmłodszymi parafianami modlili się ich rodzice i katecheci. W homilii ks. proboszcz Marek Kasik zachęcał młodych ludzi, by wzorem patrona doskonalili się w wytrwałości i nie obawiali wyboru trudnych dróg prowadzących do świętości. Po Eucharystii odbył się konkurs dotyczący życia św. Stanisława Kostki; zwycięzcy otrzymali nagrody.

» 27 września w Urzędzie Miejskim we Włocławku odbyło się spotkanie wiceprezydenta Jacka Kuźniewicza z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji Państwowej i Straży Miejskiej oraz przewodniczącymi Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Komisji Porządku Prawnego i Publicznego RM. Postanowiono wypracować wspólne działania wobec placówek prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych, co skutkuje uciążliwościami dla okolicznych mieszkańców. Dowodem na to są licznie składane przez włocławian skargi i interwencje. Oby podjęte działania okazały się skuteczne lub przynajmniej przyczyniły się do poprawy istniejącej sytuacji.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki