» W dniach 6-7 stycznia w par. św. Mikołaja w Ślesinie przebywali członkowie Integracyjnej Grupy Osób Niepełnosprawnych Caritas Diecezji Włocławskiej. Spotkanie miało charakter wigilijno-opłatkowy, a jego organizatorem był diecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych ks. Paweł Zalewski, proboszcz par. NMP Częstochowskiej w Kozach. Goście zostali zakwaterowani na nocleg w gimnazjum, gdzie korzystali z posiłków. 7 stycznia uczestniczyli we Mszy św. w kościele parafialnym.
» 14 stycznia, w 113. rocznicę narodzin św. Maksymiliana Marii Kolbego, w sanktuarium jego urodzenia i chrztu – kościele Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, o godz. 12 sprawowana była uroczysta Eucharystia ku czci świętego. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił bp włocławski Wiesław A. Mering. Z pasterzem diecezji Najświętszą Ofiarę sprawował bp sufragan Stanisław Gębicki i liczni kapłani. Ks. bp Mering zwrócił uwagę, że choć człowiek wnosi grzech do wnętrza Kościoła, „pomimo to w Kościele jest światło miłości Jezusa Chrystusa, a św. Maksymilian jest świadkiem wierności Kościołowi, dla którego poświęcił swoje życie”.
» 14 stycznia w kościele Ojców Bernardynów w Kole odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej i Towarzystwa Śpiewaczo-Muzycznego „Lutnia” w Kole. Zespołem muzycznym dyrygował Krzysztof Lityński, chórem „Lutnia” Agnieszka Frątczak. Pewną osobliwością jest, że w mieście istnieją dwa chóry noszące tę samą nazwę; od lat przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego działa „Lutnia”, której dyrygentem i opiekunem jest Jan Kordylewski, parafialny organista.
» 17 stycznia w Domu Pomocy Społecznej w Kowalu odbył się koncert kolęd i pastorałek. Wystąpił Chór Rzemieślniczy „Lutnia” z Włocławka. W tym samym repertuarze śpiewacy wystąpili dla publiczności włocławskiej; koncert pt. „Hej, kolęda, kolęda...” odbył się 21 stycznia, w Muzeum Historii Włocławka.