Logo Przewdonik Katolicki

Misyjne odwiedziny

PK
Fot.

10 września wspólnota parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Dziewierzewie przeżywała drugie już odwiedziny diecezjalnego misjonarza ks. Jakuba Szałka, posługującego w Czadzie. W lipcu ubiegłego roku ks. Jakub przewodniczył uroczystościom odpustowym w tutejszej parafii. Teraz przybył, aby podzielić się swymi radościami i problemami z czynionej posługi ewangelizacyjnej. Wsparcie...

10 września wspólnota parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Dziewierzewie przeżywała drugie już odwiedziny diecezjalnego misjonarza – ks. Jakuba Szałka, posługującego w Czadzie.

W lipcu ubiegłego roku ks. Jakub przewodniczył uroczystościom odpustowym w tutejszej parafii. Teraz przybył, aby podzielić się swymi radościami i problemami z czynionej posługi ewangelizacyjnej.

Wsparcie od młodych parafian
Już od dwóch lat, czyli od początku pracy misyjnej ks. Jakuba, parafia w Dziewierzewie wspiera podjęte przez niego dzieło. Czyni to w dwóch wymiarach: duchowym, ofiarowując modlitwy w intencji misji oraz w wymiarze materialnym. Zwłaszcza działające w parafii „Ognisko Misyjne” organizuje akcje, których celem jest zbieranie środków finansowych dla krajów misyjnych, w tym także Czadu. Spotkanie z misjonarzem rozpoczęło się od Eucharystii, którą ks. Jakub koncelebrował wraz z proboszczem parafii – ks. Alfredem Lugiertem. Podczas procesji z darami dzieci z „Ogniska Misyjnego” przekazały misjonarzowi praktyczny przenośny zestaw do sprawowania Mszy św. w terenie. Po Eucharystii, w budynku zespołu szkół odbyło się spotkanie z dziećmi należącymi do „Ogniska Misyjnego”. Gość opowiedział o swojej pracy w Czadzie, radościach tam przeżywanych, ale także o licznych smutkach i zagrożeniach Czarnego Lądu. Swoje wspomnienia zobrazował licznymi zdjęciami i krótkimi filmami, przedstawiającymi codzienne życie i zwyczaje mieszkańców afrykańskiego kraju, którym zdecydował się nieść Dobrą Nowinę.

nadesłała Maria Kamińska
oprac. AG

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki