Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

Z udziałem 180 delegatów z 13 państw, w tym z Polski, reprezentujących struktury Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) na Ukrainie i poza jej granicami, w dniach 13-17 sierpnia w podkijowskiej miejscowości Puszcza-Wodycia odbyła się IV sesja Soboru UKGK. Po posiedzeniu, które obradowało na temat: Młodzież w Kościele trzeciego tysiąclecia, w dniach 18-19...

» Z udziałem 180 delegatów z 13 państw, w tym z Polski, reprezentujących struktury Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) na Ukrainie i poza jej granicami, w dniach 13-17 sierpnia w podkijowskiej miejscowości Puszcza-Wodycia odbyła się IV sesja Soboru UKGK. Po posiedzeniu, które obradowało na temat: „Młodzież w Kościele trzeciego tysiąclecia”, w dniach 18-19 sierpnia w Kijowie odbył się ogólnoświatowy zjazd młodzieży greckokatolickiej. Przewodniczący Komisji UKGK ds. młodzieży o. Josyp Milan zaznaczył, że zjazd jest symbolicznym przedłużeniem spotkania Sługi Bożego Jana Pawła II z młodzieżą we Lwowie w czerwcu 2001 r.

» Kościół w Belgii obchodził 75. rocznicę objawień Matki Bożej w Beauraing. Główne uroczystości odbyły się w sanktuarium, do którego co roku przybywa 200-300 tys. wiernych, w dniach 18-19 sierpnia. Tutaj w latach 1932-1933 „Maryja ze złotym sercem” ukazała się 33 razy pięciorgu dzieciom.

» „Zesłanie Ducha Świętego trwa. Argentyna słucha i odpowiada” – pod takim hasłem w argentyńskim mieście San Nicolás de los Arroyos odbył się III Krajowy Kongres Misyjny. W zakończonym 20 sierpnia spotkaniu uczestniczyło 1,5 tys. osób.

» W piątek 24 sierpnia w nocy, ponad tysiąc autobusów i setki samochodów osobowych, wiozących ponad 60 tys. wiernych z 251 parafii istniejących w archidiecezji Rio de Janeiro, udało się z pielgrzymką do sanktuarium patronki Brazylii Matki Bożej w Aparecidzie. Podczas sobotniej uroczystej Eucharystii odnowiono akt oddania się diecezjan Matce Bożej.

» 26 sierpnia w górskim sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Mentorelli, niedaleko Rzymu, odbyły się uroczystości jubileuszowe 150 lat obecności w tym miejscu księży zmartwychwstańców. Były one połączone z dorocznym odpustem. Uroczystej liturgii przewodniczył kard. Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki