Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

W dniach 5-9 września w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Lubaszu odbędą się uroczystości odpustowe. Sumie odpustowej, połączonej z procesją eucharystyczną, celebrowanej na placu Koronacyjnym 9 września o godz. 11.30, przewodniczyć będzie bp Marek Jędraszewski. Dzień wcześniej o godz. 22 zostanie odprawiona Pasterka Maryjna. W Tulcach pod hasłem: Z Maryją...

» W dniach 5-9 września w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Lubaszu odbędą się uroczystości odpustowe. Sumie odpustowej, połączonej z procesją eucharystyczną, celebrowanej na placu Koronacyjnym 9 września o godz. 11.30, przewodniczyć będzie bp Marek Jędraszewski. Dzień wcześniej o godz. 22 zostanie odprawiona Pasterka Maryjna.

» W Tulcach pod hasłem: „Z Maryją odkrywamy nasze powołanie”, w dniach 2-9 września odbędzie się odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. 9 września o godz. 12 Sumie odpustowej, zakończonej procesją, przewodniczyć będzie bp Zdzisław Fortuniak. Po niej wystąpi Reprezentacyjna Orkiestra Kolejarzy. Natomiast o godz. 16 odmówione zostaną Nieszpory o NMP. Z kolei 7 września o godz. 19 rozpocznie się czuwanie modlitewne z modlitwą o uzdrowienie, a 8 września po Mszy św. o godz. 18 wystąpi kapłański zespół „Pinokio Brothers”.

» 9 września na godz. 16 do katedry zaproszone są wszystkie małżeństwa archidiecezji poznańskiej, które w tym roku przeżywają 25. i 50. rocznicę udzielenia sakramentu małżeństwa. Tego dnia abp Stanisław Gądecki odprawi dla nich uroczystą Eucharystię połączoną z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy św. przewidziane jest również spotkanie z Czcigodnymi Jubilatami w gmachu Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki