Logo Przewdonik Katolicki

Wakacje pod namiotami

Marcin Makohoński
Fot.

Przez dwa tygodnie blisko 70-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Wągrowca spędzała wakacyjny czas w harcerskiej bazie w Foluszu koło Żnina. Organizatorem lata pod namiotami była parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu. Od 1 do 14 sierpnia parafialna wspólnota ministrantów, Dzieci Maryi, a także grupa dzieci z najuboższych rodzin wągrowieckich mogła korzystać z wypoczynku letniego...

Przez dwa tygodnie blisko 70-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Wągrowca spędzała wakacyjny czas w harcerskiej bazie w Foluszu koło Żnina. Organizatorem lata pod namiotami była parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu.

Od 1 do 14 sierpnia parafialna wspólnota ministrantów, Dzieci Maryi, a także grupa dzieci z najuboższych rodzin wągrowieckich mogła korzystać z wypoczynku letniego przygotowanego przez naszą parafię – mówi ks. kan. Piotr Kalinowski, proboszcz parafii farnej w Wągrowcu. – Już po raz czwarty dzięki hojności mieszkańców naszej parafii, charytatywnej pracy wychowawców oraz gościnności Komendy Hufca ZHP w Inowrocławiu, która jest właścicielem bazy w Foluszu, mogliśmy zorganizować letni wypoczynek nie tylko dla dzieci z naszej, ale także z sąsiednich parafii. Zbiórką potrzebnych środków finansowych zajął się Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, który w tym celu zorganizował już w czerwcu festyn rodzinny.

Organizatorzy zadbali o to, by w Foluszu nikt się nie nudził. W programie znalazły się zajęcia sportowe oraz wycieczki, nie zabrakło także przejażdżek sprzętem wodnym, którego parafialny zasób z roku na rok się powiększa. Jak podkreśla ksiądz proboszcz, obok zabawy i wypoczynku był także czas na formację, a więc Mszę św. i wspólną modlitwę. Dwa tygodnie w harcerskiej bazie szybko minęły, a dzieci powróciły do domów pełne wrażeń. Ks. proboszcz Piotr Kalinowski zapewnia, że już teraz planowany jest przyszłoroczny obóz – również pod namiotami.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki