Logo Przewdonik Katolicki

Motocykliści na Górze św. Anny

PK
Fot.

Arkadiusz Włodarczyk, student Politechniki Łódzkiej, umieścił na swojej stronie internetowej grę na iPhone'a (to nowy, elektroniczny gadżet Apple). Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Arek sam napisał grę. Wciągu dwóch tygodni witrynę odwiedziło ponad 200 tys. posiadaczy iPhonea. Polak zyskał uznanie najwybitniejszych światowych programistów...

 Arkadiusz Włodarczyk, student Politechniki Łódzkiej, umieścił na swojej stronie internetowej grę na iPhone'a (to nowy, elektroniczny gadżet Apple). Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Arek sam napisał grę. Wciągu dwóch tygodni witrynę odwiedziło ponad 200 tys. posiadaczy iPhone’a. Polak zyskał uznanie najwybitniejszych światowych programistów i ekspertów, m.in. Walta Mossberga z renomowanego pisma "The Wall Street Journal”.

 

Na niezwykły i śmiały pomysł wpadła grupa młodych ze stowarzyszenia „Czysty świat”. Nie chcą siedzieć w miejscu. Zdecydowali, że objadą Ziemię... traktorem. Ursus 6014 nie ma ani resorów, ani klimatyzacji. Jednak młodzi wcale się tym nie martwią. Mówią, że podróżowanie to ich sposób na życie i wewnętrzna potrzeba. Chcą poznać nie tylko nowe miejsca, ale także siebie. Zaczęli zwiedzać świat w 2002 roku. Do tej pory odbyli już pięć wypraw, które trwały w sumie 2,5 roku. Byli w Urugwaju, Argentynie, Chile, Boliwii i Peru.

 

Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży przeniosło się z Siedlec do Warszawy. Nowa siedziba mieści się w budynku sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski przy Skwerze kardynała Stefana Wyszyńskiego 6. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 16. Można już zapisywać się do wolontariatu, rejestrować grupy, a także zgłaszać się na Festiwal Młodych. XXIII Światowe Dni Młodzieży odbędą się od 14 do 20 lipca 2008 r. w Sydney w Australii.

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki