Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

Setka libańskich dzieci wzięła udział w koloniach, które w okresie od 9 lipca do 1 sierpnia zorganizował w Amchit, niedaleko Bejrutu, polski Departament Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych razem z Salezjańskim Międzynarodowym Wolontariatem Don Bosco. Celem projektu było wsparcie libańskich dzieci w powrocie do życia w pokoju. Międzynarodowy ruch skautowski...

» Setka libańskich dzieci wzięła udział w koloniach, które w okresie od 9 lipca do 1 sierpnia zorganizował w Amchit, niedaleko Bejrutu, polski Departament Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych razem z Salezjańskim Międzynarodowym Wolontariatem Don Bosco. Celem projektu było wsparcie libańskich dzieci w powrocie do życia w pokoju.

» Międzynarodowy ruch skautowski obchodził 1 sierpnia 100-lecie istnienia. Z tej okazji 200-osobowa delegacja skautów z różnych krajów Europy uczestniczyła w środowej audiencji ogólnej w Auli Pawła VI w Watykanie. Tego dnia również skauci na całym świecie odnowili swoje przyrzeczenia. Celem skautingu jest wychowanie młodych ludzi do dzielności i rozwijanie w nich takich cech, jak sumienne wypełnianie obowiązków, gotowość pomocy innym i porozumienie między narodami.

» Ojciec Święty mianował abp. Moungeda El-Hachema nuncjuszem apostolskim w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Arcybiskup został pierwszym nuncjuszem w tym muzułmańskim kraju, który nawiązał stosunki dyplomatyczne ze Stolicą Apostolską 31 maja br.

» Do odrzucenia przemocy, poszanowania praw człowieka, troski o pokój wewnętrzny i jedność rodziny ludzkiej zachęcił przedstawicieli młodzieży katolickiej kard. Renato Martino. Przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” wziął udział 3 sierpnia w uroczystym otwarciu w stolicy Ugandy, Kampali, Globalnej Sesji Formacyjnej i w posiedzeniu rady Międzynarodowej Organizacji Studentów Katolickich.

» Uroczyste Msze św. i nieszpory na placu przed bazyliką Matki Bożej Większej w Rzymie upamiętniły „cud śniegu” z połowy IV w. Zgodnie z legendą, w nocy z 4 na 5 sierpnia w 348 r. niespodziewanie spadł śnieg na watykańskim wzgórzu. Tej samej nocy papież Liberiusz miał sen, w którym ukazała mu się Matka Boża, prosząc, by w miejscu, gdzie zobaczy śnieg, wzniósł kościół ku Jej czci.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki