Logo Przewdonik Katolicki

Sto lat skautingu

PK
Fot.

- W czasie prac renowacyjnych jednego z domów w Ewerby, w środkowej Anglii, pracownicy firmy budowlanej natknęli się na niezwykłe znalezisko. W ukrytej komorze wewnątrz komina odnaleźli dziecięcy but z egzemplarzem miniaturowej Biblii w środku. Ma ona ok. 2,5 cm długości i ponad 1 cm grubości, należy do najmniejszych egzemplarzy na świecie. Biblia została wydrukowana...


- W czasie prac renowacyjnych jednego z domów w Ewerby, w środkowej Anglii, pracownicy firmy budowlanej natknęli się na niezwykłe znalezisko. W ukrytej komorze wewnątrz komina odnaleźli dziecięcy but z egzemplarzem miniaturowej Biblii w środku. Ma ona ok. 2,5 cm długości i ponad 1 cm grubości, należy do najmniejszych egzemplarzy na świecie. Biblia została wydrukowana w 1901 roku przez wydawnictwo z Glasgow. Zdaniem archeologów, był to rodzaj amuletu mającego za zadanie chronić dom przed działaniem złych duchów.


- Choć wydaje się to nieprawdopodobne, pięcioletnia dziewczynka nauczyła się na pamięć Koranu. Heba Esam Abdul Aziz opanowała nie fragment, a całą świętą księgę islamu. W nagrodę za tak zdumiewające dokonanie prestiżowa uczelnia Al-Azhar wystawiła jej specjalny certyfikat, w którym stwierdzono, że pięciolatka jest najmłodszą osobą na świecie, która zapamiętała cały Koran. Dziewczynka dostała także równowartość około dwustu dolarów w funtach egipskich.


- Władze amerykańskiego miasta Tacoma wpadły na niecodzienny pomysł. Chcą wypłoszyć z miejsc publicznych młodych przestępców za pomocą muzyki klasycznej. Pierwsze głośniki, z których płynąć będzie taka muzyka, pojawią się na przystanku autobusowym – ulubionym miejscu dilerów narkotyków. Teorie z zakresu kryminologii mówią, że w ten sposób atmosfera zagrożenia zostaje przełamana i łatwiej jest walczyć z negatywnymi zachowaniami. Mieszkańcy Tacomy podchodzą jednak do zamiaru swych włodarzy dość sceptycznie.


Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki