Logo Przewdonik Katolicki

Wieści z Caritas

Michał Bondyra
Fot.

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej jest organizatorem ogólnopolskiego konkursu Słonecznik. Konkurs przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo w dwóch kategoriach wiekowych: do 15. i od 15. do 25. roku życia. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności plastycznych i kreatywności osób niepełnosprawnych oraz rozwijanie ich sprawności manualnej...

» Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej jest organizatorem ogólnopolskiego konkursu „Słonecznik”. Konkurs przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo w dwóch kategoriach wiekowych: do 15. i od 15. do 25. roku życia. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności plastycznych i kreatywności osób niepełnosprawnych oraz rozwijanie ich sprawności manualnej w zakresie technik plastycznych. Uczestnicy mają za zadanie wykonać pracę plastyczną, dowolną techniką, w rozmiarach maksymalnie 50x50 cm. Jedynym ograniczeniem tematycznym pracy jest motyw słonecznika, który powinien pojawić się na każdej z nich.

» Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej udało się pozyskać nowe meble biurowe. – Planujemy w naszym biurze remont – tłumaczy ks. Jacek Dziel, dyrektor Caritas AG. – Komfort pracy zatrudnionych osób przekłada się przecież na ich efektywność, co zaowocuje z pewnością nawiązywaniem szerszych kontaktów z tymi, którzy chcą z nami współpracować na rzecz osób potrzebujących w naszej archidiecezji.

» Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej jest organizacją pożytku publicznego, która na co dzień, w prowadzonych przez siebie placówkach, pomaga dzieciom, osobom niepełnosprawnym i ludziom, którzy znaleźli się na zakręcie życiowym. Prowadzi warsztaty terapii zajęciowej i rehabilitację osób niepełnosprawnych, wspomaga rodziny w sytuacji kryzysowej, organizuje zbiórki odzieży i mebli, wydaje obiady, opiekuje się dziećmi i młodzieżą z rodzin dysfunkcyjnych – dziennie z różnych form pomocy korzysta, dzięki działalności Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, około 500 osób.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki