Logo Przewdonik Katolicki

Dzień Parafii w Łubowie

Michał Bondyra
Fot.

Proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Łubowie i wójt Łubowa zapraszają na Dzień Parafii, połączony z odpustem ku czci Matki Bożej Pocieszycielki Wiernych w niedzielę 19 sierpnia. Uroczystości rozpoczną się Mszą świętą odprawioną o godz. 12.30 na zewnątrz drewnianego, XVII-wiecznego kościoła. Po Mszy św. zapraszamy na festyn, w ramach którego podziwiać będzie można zespoły...

Proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Łubowie i wójt Łubowa zapraszają na Dzień Parafii, połączony z odpustem ku czci Matki Bożej Pocieszycielki Wiernych w niedzielę 19 sierpnia. Uroczystości rozpoczną się Mszą świętą odprawioną o godz. 12.30 na zewnątrz drewnianego, XVII-wiecznego kościoła. Po Mszy św. zapraszamy na festyn, w ramach którego podziwiać będzie można zespoły muzyczne, wziąć udział w loterii fantowej i innych atrakcjach. Przewidziany jest również występ klaunów cyrkowych oraz szkockiego zespołu „Caledonia”. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

Odpust w Niemczynie
W 1888 roku spłonął drewniany kościół w Niemczynie. Dzień przed pamiętnym pożarem w cudowny sposób świątynię opuścił obraz z wizerunkiem Matki Niemczyńskiej, unosząc się bez pomocy ludzkiej. Po pożarze postanowiono przewieźć obraz do oddalonego o 3 km kościoła w Kozielsku, aby tam czekał na wybudowanie nowego kościoła. Umieszczono go na wozie i ruszono w drogę. Jednak po kilku metrach konie zatrzymały się i nie chciały jechać dalej. Odczytano to jako znak, że Matka Niemczyńska nie chce opuścić swojej wsi. W miejscu cudu postawiono kapliczkę oraz stacje Drogi Krzyżowej, prowadzące do niemczyńskiego sanktuarium.

Do Niemczyna od lat przybywają rzesze pielgrzymów, proszących o łaski dla siebie i swoich rodzin.

15 sierpnia o godz. 12 zostanie odprawiona suma odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Wniebowziętej w Niemczynie. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi ks. Adam Czechorowski, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Srebrnej Górze.

Na uroczystości odpustowe serdecznie zaprasza kustosz sanktuarium, ks. Piotr Tomasik.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki