Logo Przewdonik Katolicki

Bezpiecznie do celu

Marcin Jarzembowski
Fot.

Bydgoska parafia Bożego Ciała wraz z firmą Interbud-Auto oraz Komisariatem Policji Szwederowo zorganizowały bezpłatny przegląd techniczny samochodów. Akcja pod nazwą Kierowco czas na urlop. Samochód... bez problemów odbywała się po raz pierwszy. Z badań skorzystało kilkudziesięciu kierowców, u których wykryto kilka niebezpiecznych usterek. Proboszcz miejscowej...

Bydgoska parafia Bożego Ciała wraz z firmą Interbud-Auto oraz Komisariatem Policji Szwederowo zorganizowały bezpłatny przegląd techniczny samochodów. Akcja pod nazwą „Kierowco – czas na urlop. Samochód... bez problemów” odbywała się po raz pierwszy. Z badań skorzystało kilkudziesięciu kierowców, u których wykryto kilka niebezpiecznych usterek.

Proboszcz miejscowej wspólnoty uważa, że jest to kolejne przedsięwzięcie, które jednoczy mieszkańców. – Wykorzystujemy wszelkie możliwości, aby być bliżej ludzi. Nie tylko poprzez sprawowanie sakramentów i głoszenie Ewangelii, ale przez pomoc w różnych sytuacjach. Wspólnie postanowiliśmy pomóc w przygotowaniu pojazdów do wakacji. Chodziło nam także o tak zwanych niedzielnych kierowców, którzy często nie kontrolują silnika czy płynów samochodowych – powiedział ks. kanonik Ryszard Pruczkowski. Zdaniem kapłana, dbanie o samochód jest obowiązkiem każdego kierowcy. – To przestrzeganie przykazania „nie zabijaj”. Nieostrożna jazda na drodze oraz niesprawny samochód są realnym zagrożeniem nie tylko dla nas. Często przez takie niedopatrzenia giną niewinne osoby – dodał.

Współorganizatorem akcji była firma Interbud-Auto. Pracownicy przywieźli ze sobą sprzęt najnowszej generacji. Kierowcom komputerowo zbadano stan silnika, ogumienie oraz poziom płynów i oleju. – Z dbaniem o bezpieczeństwo jest bardzo różnie. Niektórzy przed większym wyjazdem sprawdzają auto. Jest i taka grupa osób, która ignoruje to i nie patrzy na zawieszenie, układ hamulcowy czy kierowniczy. Jestem przekonany, że akcja organizowana przy kościele będzie miała wymierny skutek i poprawi stan bezpieczeństwa – powiedział prezes firmy Andrzej Madajewski.

Jarosław Iwan stał się niedawno posiadaczem używanego samochodu. Przyjechał się upewnić, czy auto nie ma usterek. – Dbałość o samochód jest rzeczą ważną. Szczególnie jeśli chodzi o hamulce. Miejsce przy parafii to trafne rozwiązanie – podkreślił. Andrzej Liszewski wyjeżdża na wakacje z dwójką dzieci. Jego zdaniem, bezpieczny samochód to gwarancja szczęśliwego dojechania do celu. – Pomimo corocznych przeglądów trzeba sprawdzać stan techniczny auta. Akcja, którą zorganizował kapłan, jest na czasie – dodał.

Kolejne sprawdzanie pojazdów zaplanowano jeszcze przed okresem zimowym.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki