Logo Przewdonik Katolicki

Australia czeka!

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Pomysłodawca i założyciel Klubu Miłośników Australii i Oceanii zachęcał do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się za rok w Sydney. Podczas spotkania, które zorganizowano w siedzibie Gimnazjum i Liceum Katolickiego, zaprezentowano pokaz slajdów i zdjęć. Przedstawiono również szczegóły organizacyjne. Z diecezji bydgoskiej wyjedzie grupa dwudziestu osób. Zbliżona...

Pomysłodawca i założyciel Klubu Miłośników Australii i Oceanii zachęcał do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się za rok w Sydney. Podczas spotkania, które zorganizowano w siedzibie Gimnazjum i Liceum Katolickiego, zaprezentowano pokaz slajdów i zdjęć. Przedstawiono również szczegóły organizacyjne.

Z diecezji bydgoskiej wyjedzie grupa dwudziestu osób. Zbliżona liczba pielgrzymów pojedzie na spotkanie z Benedyktem XVI z Torunia oraz Pelplina. – Przed nami sporo czasu. Jednak kiedy patrzymy na organizację tak wielkiego oraz drogiego przedsięwzięcia, stwierdzamy, że logistyka musi być wykonana w sposób perfekcyjny – powiedział koordynator ks. Waldemar Różycki.

Diecezjalny duszpasterz młodzieży nie ukrywa, że ogromną barierą jest strona finansowa. – Mamy jednak nadzieję, że dzięki ludziom dobrej woli oraz sponsorom uda nam się te problemy przezwyciężyć. Musimy być realistami, nie tracąc przy tym nadziei – dodał. Od kilku miesięcy w diecezji trwają przygotowania duchowe do przyszłorocznego wyjazdu. Chętni biorą udział w Diecezjalnych Spotkaniach Młodzieży, które odbywają się przy sanktuarium Zawierzenia. – Światowe Dni Młodzieży są przede wszystkim doświadczeniem Chrystusa, który przychodzi do młodego człowieka. On jest atrakcyjny w każdym okresie jego życia. To jest odkrycie siły młodego Kościoła. Razem stanowimy wspólnotę osób modlących się i przeżywających swoją wiarę – zakończył ks. Różycki.

Gościem specjalnym spotkania był założyciel i pomysłodawca Klubu Miłośników Australii i Oceanii w Bydgoszczy Roman Malinowski. Zaprezentował on kilkaset slajdów przedstawiających miejsca przyszłorocznego spotkania. – Australia jest przepiękna. Oprócz spotkania z Papieżem młodzi ujrzą nieskażoną przyrodę i ogromne przestrzenie. Poznają życzliwych, pomocnych i przyjaznych ludzi. Zobaczą bogatą kulturę Aborygenów. Piękne jest również to, że w miejscu wielu defilad, odbywających się dotychczas w Sydney, zostanie poprowadzone nabożeństwo Drogi Krzyżowej – powiedział podróżnik.

Do Australii chce pojechać uczennica bydgoskiego liceum Agnieszka Buzalska. Będzie to jej pierwsze spotkanie z tak dużą grupą młodych. Wcześniej w Światowych Dniach Młodzieży uczestniczył jej brat. – Marzę o tym, aby zobaczyć Australię i Nową Zelandię. To jest dobra okazja, aby poznać inne kultury, pomodlić się wspólnie, zobaczyć nowego Papieża. Potrzebujemy umocnienia. Widzę, że dużo osób w moim wieku nie ma kontaktu z Kościołem. Ten wyjazd pomoże przezwyciężyć wszystkie wątpliwości – stwierdziła.

Kolejne spotkanie organizacyjne i modlitewne zaplanowano na 7 września.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki