Logo Przewdonik Katolicki

Coraz bliżej ŚDM...

Mariusz Kaniewski
Fot.

Już bliżej niż dalej do kolejnych Światowych Dni Młodzieży. W dniach 15-20 lipca 2008 roku, w australijskim Sydney, młodzież z całego świata spotka się z Papieżem Benedyktem XVI. I choć do tego wielkiego święta młodych pozostało jeszcze trochę czasu, od dawna już trwają duchowe przygotowania. Warto raz jeszcze przypomnieć, jak wyglądają one w naszej diecezji. Koordynatorem...

Już bliżej niż dalej do kolejnych Światowych Dni Młodzieży. W dniach 15-20 lipca 2008 roku, w australijskim Sydney, młodzież z całego świata spotka się z Papieżem Benedyktem XVI. I choć do tego wielkiego święta młodych pozostało jeszcze trochę czasu, od dawna już trwają duchowe przygotowania. Warto raz jeszcze przypomnieć, jak wyglądają one w naszej diecezji.

Koordynatorem spraw związanych z ŚDM został ks. Waldemar Różycki.

Co się dzieje? Odbywają się m.in. Diecezjalne Spotkania Młodzieży. DSM jako przygotowanie duchowe do ŚDM! Spotkania mają na celu wprowadzić młodych w tematykę Ducha Świętego, który jest Dawcą Miłości. „W katechezach przyglądamy się przede wszystkim Osobie Ducha Świętego po to, żeby najpierw zobaczyć prawdę, którą mówi nam Duch Święty, aby doprowadzić nas do miłości, która ma wyzwolić w nas moc świadectwa” – podkreśla ks. Waldemar.

Katechezy połączone z Mszą Świętą, pracą w grupach, a także zabawą, odbywają się w każdą drugą sobotę w sanktuarium Matki Bożej Szensztackiej na Piaskach w Bydgoszczy. Najbliższe spotkanie ma ubogacić koncert ewangelizacyjny. Diecezjalny koordynator zaprasza: „Chodzi tu nie tylko o to, żeby być tam na miejscu, ale aby też przygotować się i być w duchowej łączności z młodzieżą, która zgromadzi się wokół Ojca Świętego w Sydney, a więc o budowanie duchowego pomostu. DSM nie mają na celu wypracowania swojej formy duszpasterskiej, one mają tylko integrować duszpasterstwa, które już są. To jest dzieło wspólne. Nasze ”.

Przyjaciele! Koszt przelotu do Australii jest niebagatelny – rzędu 10 tys. złotych. Mało kto z nas, młodych ludzi, może pozwolić sobie na taki wydatek. Ale dla większości, która nie poleci do Australii, zaistnieje możliwość duchowej łączności dzięki spotkaniu w Krakowie! Pamiętajcie – najprawdopodobniej 19 lipca!

W naszej diecezji ks. Waldemar już teraz snuje dalsze plany. W jaki sposób dotrzeć z Dobrą Nowiną do młodych serc i integrować te, które już są przy Jezusie?... Myśli się o „małych dniach młodzieży” w Bydgoszczy, a także o radzie ruchów młodzieżowych. Chcemy być razem. Nic dziwnego przecież w grupie raźniej! A jedność to owoc Ducha Świętego. Zapraszam was, Przyjaciele, na Diecezjalne Spotkania Młodzieży!

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki