Logo Przewdonik Katolicki

Zmiany personalne w archidiecezji poznańskiej (2)

PK
Fot.

Arcybiskup Stanisław Gądecki dokonał kilkudziesięciu zmian personalnych w archidiecezji. Wchodzą one w życie zasadniczo w trzech terminach: z końcem czerwca, z końcem lipca i z dniem 25 sierpnia 2007 r., w zależności od potrzeb duszpasterskich. Przeniesieni w stan spoczynku Ks. kan. Benedykt BERKOWSKI od 30.06. zwolniony z obowiązków proboszcza par. pw. św. Jakuba Większego...

Arcybiskup Stanisław Gądecki dokonał kilkudziesięciu zmian personalnych w archidiecezji. Wchodzą one w życie zasadniczo w trzech terminach: z końcem czerwca, z końcem lipca i z dniem 25 sierpnia 2007 r., w zależności od potrzeb duszpasterskich.

Przeniesieni w stan spoczynku
Ks. kan. Benedykt BERKOWSKI – od 30.06. zwolniony z obowiązków proboszcza par. pw. św. Jakuba Większego Apostoła Poznaniu-Głuszynie i przeniesiony w stan spoczynku.

Ks. prałat lic. Andrzej CZERNIAK – od 30.06. zwolniony z obowiązków proboszcza par. pw. Świętego Krzyża w Poznaniu i przeniesiony w stan spoczynku.

Ks. kan. Marek MAĆKOWIAK – od 30.06. zwolniony z obowiązków proboszcza par. pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ptaszkowie i przeniesiony w stan spoczynku.

Ks. kan. Marian MIKOŁAJCZAK – od 30.06. zwolniony z obowiązków proboszcza par. pw. św. Jana Vianneya w Poznaniu i przeniesiony w stan spoczynku.

Ks. kan. Andrzej RADZIKOWSKI – od 30.06. zwolniony z obowiązków proboszcza par. pw. św. Wawrzyńca w Łomnicy i przeniesiony w stan spoczynku.

Ks. kan. Stefan RUDOWICZ – od 25.08. zwolniony z obowiązków proboszcza par. pw. św. Michała Archanioła w Uzarzewie i przeniesiony w stan spoczynku.

Ks. kan. mgr Bernard TWARDOWSKI – od 31.07. zwolniony z obowiązków proboszcza par. pw. św. Michała Archanioła w Konarach i przeniesiony w stan spoczynku.

Ks. kan. Kazimierz WYLEGAŁA – od 30.06. zwolniony z obowiązków proboszcza par. pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu i przeniesiony w stan spoczynku.

Ks. kan. Czesław ZARADNIAK – od 30.06. zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Słupi i przeniesiony w stan spoczynku.

Zmiany proboszczowskie
Ks. mgr Sławomir BARANIAK – dot. proboszcz par. pw. Nawiedzenia NMP w Luboszu i par. pw. MB Częstochowskiej w Mościejewie – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. Świętego Krzyża w Poznaniu.

Ks. mgr Piotr BUDASZ – dot. proboszcz par. pw. MB Pocieszenia w Szelejewie Drugim – od 26.05. mianowany proboszczem par. pw. Wniebowzięcia NMP w Starym Gołębinie.

Ks. lic. Marian DERKACZEWSKI – dot. proboszcz par. pw. św. Wojciecha w Kruszewie – od 31.07. mianowany proboszczem par. pw. św. Jadwigi w Wilkowie Polskim.

Ks. mgr Karol GÓRAWSKI – dot. kapelan Szpitala Klinicznego im. Święcickiego w Poznaniu – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. NMP Królowej Korony Polskiej w Zakrzewie.

Ks. mgr Krystian GÓRSKI – dot. wikariusz par. pw. Narodzenia NMP w Lubaszu – od 25.08. mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława Bpa w Miedzichowie.

Ks. Tadeusz FOŁCZYŃSKI – dot. proboszcz par. pw. św. Marii Magdaleny w Wielichowie i par. pw. św. Klemensa P. M. w Zielęcinie – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. św. Stanisława Kostki w Śmiglu.

Ks. mgr Ryszard KLIMASZEWSKI – dot. proboszcz par. pw. św. Andrzeja Boboli w Gębicach – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. św. Andrzeja Ap. w Kunowie.

Ks. mgr Piotr KŁOSOWSKI – dot. proboszcz par. pw. św. Józefa Rzemieślnika w Swarzędzu – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. św. Michała Archanioła w Dolsku.

Ks. Andrzej KOWALAK – dot. proboszcz par. pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Kuślinie – od 26.05. mianowany proboszczem par. pw. MB Pocieszenia w Szelejewie Drugim.

Ks. mgr Rafał KRAKOWIAK – dot. wikariusz par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Poznaniu – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. św. Wawrzyńca w Łomnicy.

Ks. lic. Sławomir KRAMARCZYK – dot. wikariusz par. pw. św. Mikołaja w Krobi – od 26.05. mianowany proboszczem par. pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Kuślinie.

Ks. mgr Krzysztof LEWANDOWSKI – dot. administrator par. pw. Wszystkich Świętych w Słupi – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. Wszystkich Świętych w Słupi.

Ks. mgr lic. Piotr LIDWIN – dot. wikariusz par. pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie – od 25.08. mianowany proboszczem par. pw. św. Barbary w Tomicach.

Ks. lic. Szymon LIKOWSKI – dot. proboszcz par. pw. św. Michała Archanioła w Parzęczewie – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. św. Jakuba Większego Ap. w Poznaniu.

Ks. mgr lic. Ryszard MIKOŁAJCZAK – dot. proboszcz par. pw. św. Stanisława Bpa w Miedzichowie – od 25.08. mianowany proboszczem par. pw. św. Michała Archanioła w Uzarzewie (z zamieszkaniem w Biskupicach).

Ks. kan. Lic. Henryk MUCHA – dot. proboszcz par. pw. św. Andrzeja Ap. w Kunowie – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. św. Michała Archanioła w Połajewie.

Ks. mgr Wojciech NAPIERAŁA – dot. proboszcz par. pw. św. Bartłomieja w Objezierzu – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. św. Andrzeja Ap. w Iłówcu.

Ks. kan. mgr Tadeusz OSIŃSKI – dot. proboszcz par. pw. Niepokalanego Serca Maryi w Międzychodzie – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Ptaszkowie.

Ks. mgr Grzegorz PIOTROWSKI – dot. proboszcz par. pw. św. NMP Królowej Korony Polskiej w Zakrzewie – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. św. Bartłomieja w Objezierzu.

Ks. mgr lic. Jerzy RANKE – dot. wikariusz par. pw. św. Jana Kantego w Poznaniu – od 31.07. mianowany proboszczem par. pw. św. Wojciecha w Kruszewie.

Ks. kan. mgr Roman RATAJCZAK – dot. proboszcz par. pw. św. Michała Archanioła w Połajewie – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. św. Michała Archanioła w Parzęczewie.

Ks. kan. Bogdan REFORMAT – dot. dyrektor Drukarni i Księgarni św. Wojciecha w Poznaniu – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. św. Jana Vianneya w Poznaniu.

Ks. mgr lic. Krzysztof SKOWROŃSKI – dot. wikariusz par. pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu.

Ks. lic. Adam SKRZYPCZAK – dot. dyrektor Ośrodka Rekolekcyjnego w Zaborówcu k. Włoszakowic – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. św. Marii Magdaleny w Wielichowie i parafii pw. św. Klemensa P. M. w Zielęcinie.

Ks. mgr Marek SOBKOWIAK – dot. wikariusz par. pw. św. Jana Chrzciciela w Lesznie – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. Nawiedzenia NMP w Luboszu i par. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Mościejewie.

Ks. kan. lic. Jerzy STACHOWIAK – dot. proboszcz par. pw. św. Katarzyny we Wronkach – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. św. Wawrzyńca w Mieszkowie.

Ks. mgr Marian SZYMAŃSKI – dot. proboszcz par. pw. św. Stanisława Kostki w Śmiglu – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. Niepokalanego Serca Maryi w Międzychodzie.

Ks. kan. mgr Jarosław TYLEWICZ – od 30.06. zwolniony z funkcji proboszcza par. pw. św. Michała Archanioła w Dolsku.

Ks. mgr Sławomir WASIELA – dot. wikariusz par. pw. św. Wawrzyńca w Gębicach – od 30.06. mianowany proboszczem par. pw. św. Andrzeja Boboli w Gębicach.

Ks. mgr Stanisław WIATROWSKI – dot. proboszcz par. pw. św. Jadwigi w Wilkowie Polskim – od 31.07. mianowany proboszczem par. pw. św. Michała Archanioła w Konarach.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code
  • awatar
    WOYTEK
    01.06.2018 r., godz. 23:24

    A kiedy zmiany wikariuszowskie?

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki