Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Ksiądz dr Paweł Deskur został nowym dyrektorem Drukarni i Księgarni św. Wojciecha. Pierwszym dyrektorem najstarszej działającej do dziś katolickiej oficyny wydawniczej i jednej z najbardziej znanych w kraju był znany społecznik ks. Piotr Wawrzyniak. Drukarnię i Księgarnię św. Wojciecha założył w 1895 r. ówczesny arcybiskup gnieźnieński i poznański Florian Stablewski. ...

» Ksiądz dr Paweł Deskur został nowym dyrektorem Drukarni i Księgarni św. Wojciecha. Pierwszym dyrektorem najstarszej działającej do dziś katolickiej oficyny wydawniczej i jednej z najbardziej znanych w kraju był znany społecznik ks. Piotr Wawrzyniak. Drukarnię i Księgarnię św. Wojciecha założył w 1895 r. ówczesny arcybiskup gnieźnieński i poznański Florian Stablewski.

» W Rajczy w Beskidzie Żywieckim otwarto 1 lipca kolejny szlak papieski. Na trasie tzw. Worka Raczańskiego znajdują się malownicze miejscowości Żywiecczyzny: kaplice, świątynie, schroniska oraz szczyty górskie. Bp Rakoczy, który otworzył szlak, wyraził przekonanie, że będzie on żywym znakiem związku Jana Pawła II z Beskidem Żywieckim.

» Nabożeństwo Słowa Bożego oraz Msza św. sprawowana w gnieźnieńskim kościele Piotra i Pawła zakończyły tegoroczną ekumeniczną pielgrzymkę protestantów i katolików szlakiem Ottona III – z Magdeburga do Gniezna. Wspólne wędrowanie Niemców i Polaków ma służyć budowaniu mostów między naszymi narodami oraz pokazać, że chrześcijaństwo jest tym, co nas łączy.

» Bydgoska parafia Bożego Ciała wraz z firmą Interbud-Auto oraz Komisariatem Policji Szwederowo zorganizowała po raz pierwszy 30 czerwca bezpłatny przegląd techniczny samochodów. Akcja miała nazwę „Kierowco – czas na urlop. Samochód... bez problemów”. Z badań skorzystało kilkudziesięciu kierowców, w niektórych samochodach wykryto kilka niebezpiecznych usterek.

» Kapituła generalna Zgromadzenia Sióstr św. Dominika dokonała 28 czerwca podczas obrad w domu generalnym w Krakowie wyboru przełożonej generalnej. Została nią po raz kolejny matka Julia Stanisława Bakalarz, która jest doktorem nauk teologicznych, członkinią i opiekunką Komisji ds. Powołań z ramienia Konsulty Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki