Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

W dniach 22-24 czerwca w domu Księży Misjonarzy Świętej Rodziny w Ciechocinku odbyły się rekolekcje dla doradców życia rodzinnego, w których uczestniczyło 38 osób (niektórym doradcom towarzyszyli członkowie ich rodzin). Rekolekcje prowadzili księża: Andrzej Rabij MSF i Adam Bajorski MSF. 24 czerwca przed pensjonariuszami Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego im. św. Faustyny...

» W dniach 22-24 czerwca w domu Księży Misjonarzy Świętej Rodziny w Ciechocinku odbyły się rekolekcje dla doradców życia rodzinnego, w których uczestniczyło 38 osób (niektórym doradcom towarzyszyli członkowie ich rodzin). Rekolekcje prowadzili księża: Andrzej Rabij MSF i Adam Bajorski MSF.

» 24 czerwca przed pensjonariuszami Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego im. św. Faustyny Kowalskiej w Rabie Wyżnej (arch. krakowska) wystąpił zespół folklorystyczny Kujawy Bachorne z Osięcin pod kierunkiem Teresy Wyrzykowskiej, prezentując tańce, przyśpiewki i obrzędy kujawskie. Następnie członkowie zespołu udali się do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach i na krótko do Zakopanego.

» 25 czerwca bp senior Bronisław Dembowski sprawował w bazylice katedralnej Mszę św. koncelebrowaną z obchodzącymi srebrny jubileusz kapłaństwa księżmi: Marianem Błaszczykiem, Marianem Jarosem, Jerzym Jeżowskim, Janem Kempińskim, Marianem Kuszyńskim, Jackiem Laszczykiem, Krystianem Michalakiem, Markiem Piekarskim, Jackiem Plotą, Piotrem Polakiem, Stanisławem Portasińskim, Mirosławem Skoczylasem i Grzegorzem Wawrzyniakiem. Z ważnych powodów w Eucharystii nie uczestniczyli księża: Jan Babacz, Karol Brud, Wojciech Sowa i Marek Wiśniewski.

» 27 czerwca w kościele św. Józefa Robotnika we Włocławku ponad 2 tys. wiernych, wzięło udział w Mszy św. o uzdrowienie duszy i ciała. Liturgii przewodniczył bp B. Dembowski. Słowo Boże do zebranych skierował i modlitwę poprowadził misjonarz z Indii o. Joseph Bill. Spotkanie zorganizowała Odnowa w Duchu Świętym i jej koordynator diecezjalny ks. Krzysztof Antczak. Więcej na ten temat w następnym wydaniu „Ładu Bożego”.

» Zgromadzenie Braci Pocieszycieli z Getsemani zaprasza młodzież męską na rekolekcje formacyjno-powołaniowe, które odbędą się w dniach od 18 do 21 lipca w domu prowincjalnym zgromadzenia we Włocławku przy ul. Strzeleckiej 7, tel. 054 235-59-90.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki