Logo Przewdonik Katolicki

Ministranci w Berlinie

PK, Michał Bondyra
Fot.

Dla ministrantów z parafii klasztornej w Mogilnie wtorek 19 czerwca zaczął się bardzo wcześnie. Trzeba było wstać przed 3.00, by punktualnie wsiąść do autobusu, wiozącego ich do Berlina celu ministranckiej wycieczki. Zwiedzanie stolicy Niemiec rozpoczęło się od wjechania windą na taras widokowy wieży telewizyjnej, znajdujący się na wysokości 203 metrów. Ministranci zwiedzili...

Dla ministrantów z parafii klasztornej w Mogilnie wtorek 19 czerwca zaczął się bardzo wcześnie. Trzeba było wstać przed 3.00, by punktualnie wsiąść do autobusu, wiozącego ich do Berlina – celu ministranckiej wycieczki.

Zwiedzanie stolicy Niemiec rozpoczęło się od wjechania windą na taras widokowy wieży telewizyjnej, znajdujący się na wysokości 203 metrów. Ministranci zwiedzili również ewangelicki kościół mariacki i ratusz, przeszli spacerem nabrzeżem Szprewy do katedry ewangelickiej i główną ulicą Berlina Unter den Linden do Bramy Brandenburskiej.

Dla wielu chłopców największym wydarzeniem dnia było zwiedzanie Olympiastadion, areny mogącej pomieścić 74 tysiące widzów. W tym miejscu w ubiegłym roku rozegrany został finał mistrzostw świata.

Ostatnim akcentem wyprawy była wizyta w katolickiej katedrze pod wezwaniem św. Jadwigi. Tam ministranci modlili się przy grobie bł. Bernharda Lichtenberga, proboszcza katedry, który został zamęczony przez hitlerowców za jawne przeciwstawienie się faszystowskiemu reżymowi. Uczestniczyli również we Mszy św., której przewodniczył ks. bp Wolfgang Weider. Po Mszy św. ksiądz biskup znalazł czas na krótkie spotkanie i wspólną fotografię na tle restaurowanej fasady katedry.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki