Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

Ponad 90 tys. wiernych w ciągu pięciu dni oddało w Moskwie cześć relikwiom św. Łukasza Ewangelisty. Zostały one przywiezione z góry Atos i wystawione w świątyni Chrystusa Zbawiciela. Następnie zostaną przetransportowane do Sankt Petersburga, dalej do Kijowa, Krasnojarska i innych większych miast Rosji, Ukrainy i Białorusi. Islamscy fundamentaliści zagrozili chrześcijanom...

» Ponad 90 tys. wiernych w ciągu pięciu dni oddało w Moskwie cześć relikwiom św. Łukasza Ewangelisty. Zostały one przywiezione z góry Atos i wystawione w świątyni Chrystusa Zbawiciela. Następnie zostaną przetransportowane do Sankt Petersburga, dalej do Kijowa, Krasnojarska i innych większych miast Rosji, Ukrainy i Białorusi.

» Islamscy fundamentaliści zagrozili chrześcijanom w indonezyjskiej prowincji Wschodnia Jawa, że jeśli dobrowolnie nie przestaną się zbierać w domach na modlitwie, siłą zniszczą budynki wykorzystywane do spotkań modlitewnych. Tamtejsze władze nie pozwalają na budowanie kościołów, więc wierni zbierają się na modlitwie w domach. To nie podoba się muzułmanom, którzy manifestowali w mieście Bandung, domagając się, jak stwierdzili, „zamknięcia nielegalnych miejsc kultu”.

» W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Kościół obchodził Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. W wielu diecezjach świata odbyły się czuwania modlitewne i adoracje, uroczyste liturgie i konferencje. Prośbę, aby właśnie w tę uroczystość modlić się za księży, wystosował do całego Kościoła przed dwunastu laty Jan Paweł II.

» W uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego Rio de Janeiro zostało pobłogosławione relikwiami św. Małgorzaty Marii Alacoque. Relikwie świętej, która w 1675 r. miała objawienia Jezusa i przyczyniła się do ustanowienia liturgicznego święta Serca Jezusowego, są przekazywane z parafii do parafii.

» W Połonnem na Wołyniu rozpoczęto obchody 400-lecia miejscowego kościoła św. Anny, w którym obecnie pracują franciszkanie z Prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie. – Jest to bardzo znana parafia na Ukrainie, prawie zawsze była czynna i zrodziło się w niej wiele powołań kapłańskich i zakonnych – powiedział KAI sekretarz generalny Ukraińskiej Konferencji Biskupiej, biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Marian Buczek.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki