Logo Przewdonik Katolicki

Informacje z archidiecezji

Michał Bondyra
Fot.

Z dniem 27 czerwca 2007 r. abp Henryk Muszyński zwolnił ks. dr. Pawła Kiejkowskiego z obowiązków wicerektora Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie i dyrektora Prymasowskiego Instytutu Teologicznego w Gnieźnie i mianował go proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gnieźnie. Z dniem 27 czerwca 2007 r. abp Henryk Muszyński zwolnił ks. Andrzeja Szułczyńskiego...

Z dniem 27 czerwca 2007 r. abp Henryk Muszyński zwolnił ks. dr. Pawła Kiejkowskiego z obowiązków wicerektora Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie i dyrektora Prymasowskiego Instytutu Teologicznego w Gnieźnie i mianował go proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gnieźnie.

Z dniem 27 czerwca 2007 r. abp Henryk Muszyński zwolnił ks. Andrzeja Szułczyńskiego z obowiązków pomocy duszpasterskiej w parafii pw. św. Jadwigi w Inowrocławiu i wyraził zgodę na podjęcie przez niego pracy duszpasterskiej w archidiecezji Edinburgh w Szkocji.

Przychylając się do prośby wszystkich rodzin ze wsi Kopydłowo oraz po zapoznaniu się z opinią ks. Zdzisława Firleja – proboszcza parafii pw. św. Mikołaja i św. Jadwigi w Dębnicy i ks. dr. Tomasza Głuszaka, proboszcza parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zdziechowie, a także po wysłuchaniu opinii Rady Kapłańskiej, abp Henryk Muszyński z dniem 1 lipca 2007 r. wyłączył wieś Kopydłowo z parafii pw. św. Mikołaja i św. Jadwigi w Dębnicy (dekanat kłecki) i przyłączył ją do parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Zdziechowie (dekanat gnieźnieński I).

Ks. Janusz Popowski skierowany do pracy w parafii pw. Narodzenia NMP w Pyzdrach pracował w parafii pw. bł. Michała Kozala w Janikowie, a nie – jak błędnie podaliśmy – w Gnieźnie. Za pomyłkę przepraszamy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki