Logo Przewdonik Katolicki

Nowy rektor PWSD

PK, Bernadeta Kruszyk
Fot.

Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie ma nowego rektora. Od 25 sierpnia funkcję tę pełni ks. dr Wojciech Rzeszowski, dotychczasowy ojciec duchowny w gnieźnieńskim seminarium. Jak czytamy w dekrecie, abp Henryk Muszyński przychylił się do prośby dotychczasowego rektora seminarium, ks. prof. dr. hab. Bogdana Czyżewskiego i z dniem 25 sierpnia zwolnił go z obowiązków rektora...

Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie ma nowego rektora. Od 25 sierpnia funkcję tę pełni ks. dr Wojciech Rzeszowski, dotychczasowy ojciec duchowny w gnieźnieńskim seminarium.

Jak czytamy w dekrecie, abp Henryk Muszyński przychylił się do prośby dotychczasowego rektora seminarium, ks. prof. dr. hab. Bogdana Czyżewskiego i z dniem 25 sierpnia zwolnił go z obowiązków rektora Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, powołując na to stanowisko ks. dr. Wojciecha Rzeszowskiego. Jednocześnie ks. Bogdan Czyżewski zachowuje funkcję Pełnomocnika Dziekana Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ds. organizacji studiów sekcji gnieźnieńskiej Wydziału. Jak czytamy dalej w dekrecie, ksiądz arcybiskup jest przekonany, iż: „rozdzielenie tych funkcji przysłuży się dobru zarówno PWSD, jak i umożliwi Księdzu Profesorowi pełniejsze oddanie się pracy naukowej, a nowemu Księdzu Rektorowi pozwoli oddać się całkowicie formacji alumnów”.

Nowy rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie urodził się 25 marca 1966 roku w Szubinie. Po ukończeniu Technikum Elektromechanicznego w Bydgoszczy wstąpił do gnieźnieńskiego Seminarium Duchownego. 30 maja 1992 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk abp. Henryka Muszyńskiego. W latach 1993-1997 studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a później był przez trzy lata kapelanem arcybiskupa gnieźnieńskiego. Od 2000 roku wykładowca i ojciec duchowny w gnieźnieńskim seminarium duchownym.

Inne zmiany

• Z dniem 1 września 2007 roku abp Henryk Muszyński zwolnił ks. Jerzego Hakowskiego z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Budziszewku i mianował go proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Ludzisku.

• Z dniem 1 września 2007 roku abp Henryk Muszyński zwolnił ks. Grzegorza Kulińskiego z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie i mianował go proboszczem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Budziszewku.

• Z dniem 1 września 2007 roku abp Henryk Muszyński mianował ks. dr. Jakuba Dębca (po ukończeniu studiów specjalistycznych w Rzymie) wikariuszem w parafii pw. bł. Michała Kozala w Gnieźnie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki