W Nieszawie 3 czerwca odbyły się uroczystości kończące jubileusz 125-lecia istnienia Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej (siostry serafitki), połączone ze 102. rocznicą śmierci sługi Bożej s. Małgorzaty Łucji Szewczyk. Zmarła ona w Nieszawie 5 czerwca 1905 r., a od 2005 r. jest honorową obywatelką tego miasta.
W zakonnym święcie udział wzięło około 40 sióstr serafitek, w tym nowo wybrana matka generalna Joanna Wiśniowska, również nowo wybrana siostra prowincjalna poznańska Joachima Żurawska i wikaria prowincjalna poznańska s. Miriam Stopikowska.
Podczas wszystkich (tj. czterech) Mszy św. w nieszawskim kościele parafialnym św. Jadwigi Śląskiej siostry przybliżały genezę zgromadzenia i postać matki założycielki. One też przygotowały oprawę muzyczną liturgii. Eucharystii przewodniczył proboszcz miejsca ks. kan. Wojciech Sowa. Koncelebransami byli: ks. Kazimierz Skoczylas – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej, wikariusz par. w Nieszawie ks. Marek Raszewski i ks. prał. Tadeusz Lewandowski, który wygłosił homilię.
Zgromadzenie sióstr serafitek powstało w Zakroczymiu w 1881 r., z inicjatywy o. Honorata Koźmińskiego i s. Małgorzaty Łucji Szewczyk. Obecnie posiada ono 76 placówek w kraju i za granicą; liczy około 700 sióstr. Dom generalny znajduje się w Krakowie. Celem zgromadzenia jest służba najuboższym, najbardziej potrzebującym, religijnie i moralnie zaniedbanym. W Polsce siostry pracują w trzech prowincjach; ich dom w Nieszawie należy do prowincji poznańskiej.
Matka generalna Joanna Wiśniowska, podsumowując nieszawską uroczystość jubileuszową, podkreśliła, że uczestnictwo w tym święcie jest dla niej zarówno wielką łaską, jak i zobowiązaniem. – Przyjechałam do Nieszawy, aby u stóp Chrystusa, w dniu Trójcy Świętej, którą tak bardzo czciła matka Małgorzata, prosić Boga, za jej wstawiennictwem, o łaski dla zgromadzenia. Abyśmy były wierne jej charyzmatowi i kroczyły drogami, które nam wskazała. Matka generalna wyraziła wdzięczność współsiostrom, które okazały jej zaufanie, powierzając obowiązek przewodniczenia rodzinie, którą założyła s. Małgorzata Łucja Szewczyk. Natomiast ks. Wojciech Sowa zaznaczył: – Uroczystość, w której uczestniczymy, traktujemy jako kolejny krok w kierunku dnia, w którym Kościół uzna niezwykłość życia założycielki zgromadzenia, jej świadectwo wiary (...) i włączy ją do grona błogosławionych i świętych.