Logo Przewdonik Katolicki

Pomoc i integracja

Michał Bondyra
Fot.

To wspaniały materiał, który można wykorzystać na zbiórce ministranckiej i co więcej, samemu włączyć się w jego tworzenie, pisząc ciekawy artykuł charakteryzował KnC Króluj nam Chryste przed niespełna dwoma laty biskup Stefan Cichy, przewodniczący Komisji KEP ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Ogólnopolski miesięcznik dla ministrantów...

– To wspaniały materiał, który można wykorzystać na zbiórce ministranckiej i co więcej, samemu włączyć się w jego tworzenie, pisząc ciekawy artykuł – charakteryzował „KnC – Króluj nam Chryste” przed niespełna dwoma laty biskup Stefan Cichy, przewodniczący Komisji KEP ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Ogólnopolski miesięcznik dla ministrantów „KnC – Króluj nam Chryste”, wydawany przez Drukarnię i Księgarnię św. Wojciecha w Poznaniu, powstał przed trzema laty. Inicjatorami jednego z trzech, obok włoskiego i niemieckiego, ogólnokrajowych miesięczników przeznaczonych dla służących przy ołtarzu byli biskup Grzegorz Balcerek i ksiądz Waldemar Hanas.

W zamyśle twórców „KnC” miał spełniać funkcję pomocniczą i integrującą środowisko ministrantów w Polsce. Założenie to udaje się realizować nie tylko poprzez zawarte w piśmie materiały formacyjne, wspomagające pracę duszpasterzy na zbiórkach czy przybliżające sprawy liturgii i teksty biblijne, ale także poprzez inicjatywy, których redakcja była lub wciąż jest organizatorem lub współorganizatorem.

Nie sposób w tym miejscu nie wymienić głośnej przed ponad dwoma laty akcji „Polscy ministranci Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”, w której pod deklaracją związaną z Eucharystią podpisy złożyło ponad 40 tys. byłych i obecnych ministrantów, dwóch ogólnokrajowych pielgrzymek do Rzymu (2005 i 2006), organizowanych w cyklu dwuletnim Ogólnopolskich Pielgrzymek dla Ministrantów i Lektorów do Polskich Sanktuariów Maryjnych (dotąd dwie: do Częstochowy i Lichenia).

Integrację środowiska ministranckiego przez sport „KnC” realizuje, współtworząc Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC”, które jak dotąd odbyły się w Elblągu i Pile. Potrzebę istnienia pisma doceniają jego czytelnicy, którzy w sile 10 tys. co miesiąc sięgają po swój miesięcznik. Myśląc o czytelnikach, nie sposób nie wspomnieć także o ponad stu tysiącach internautów, którzy odwiedzili i wciąż odwiedzają stronę pisma www.ministranci.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki