Logo Przewdonik Katolicki

Godność i obowiązki

Agnieszka Góra
Fot.

Być diakonem, sługą Królestwa Bożego, to znaczy iść i nauczać, udzielać chrztu i zachowywać przykazania; w sposób szczególny te, które związane są z troską o chorych, biednych i potrzebujących pomocy mówił 20 maja w bazylice katedralnej do alumnów, mających przyjąć święcenia diakonatu, biskup włocławski Wiesław Mering, głosząc refleksję nt. godności i obowiązków...

Być diakonem, sługą Królestwa Bożego, to znaczy iść i nauczać, udzielać chrztu i zachowywać przykazania; w sposób szczególny te, które związane są z troską o chorych, biednych i potrzebujących pomocy – mówił 20 maja w bazylice katedralnej do alumnów, mających przyjąć święcenia diakonatu, biskup włocławski Wiesław Mering, głosząc refleksję nt. godności i obowiązków tych, którzy chcą uczestniczyć w dziele zbawczym Chrystusa.

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, podczas Mszy św. o godz. 15, z rąk pasterza diecezji święcenia diakonatu przyjęło siedmiu alumnów WSD we Włocławku: Grzegorz Barański, Janusz Bartczak, Damian Borucki, Jacek Kędzierski, Michał Krygier, Paweł Piasecki i Łukasz Sztylka.

Z ks. biskupem Meringiem Eucharystię koncelebrowali: ks. bp senior Bronisław Dembowski, ks. kan. Jacek Szymański – rektor seminarium, księża wykładowcy i moderatorzy oraz liczni kapłani diecezjalni. Nowo wyświęconym towarzyszyła modlitwa ich rodziców i rodzin, krewnych i przyjaciół, alumnów i sióstr zakonnych. Módlmy się za nich także i my.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki