Logo Przewdonik Katolicki

Mała "zimna wojna"

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Mamy okazję zakomunikować naszym rosyjskim partnerom, że problemy każdego z państw Wspólnoty są kłopotami całej Unii powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso w trakcie szczytu UE-Rosja w Wołżskim Utiosie koło Samary. To pierwszy przypadek udzielenia Polsce tak mocnego poparcia przez wszystkie unijne państwa członkowskie, w naszym mięsnym...

„Mamy okazję zakomunikować naszym rosyjskim partnerom, że problemy każdego z państw Wspólnoty są kłopotami całej Unii” – powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso w trakcie szczytu UE-Rosja w Wołżskim Utiosie koło Samary. To pierwszy przypadek udzielenia Polsce tak mocnego poparcia przez wszystkie unijne państwa członkowskie, w naszym mięsnym sporze z Rosjanami.

„Nie widzimy podstaw rosyjskiego zakazu importu mięsa z Polski” – dodał Barroso.

Również niemiecka kanclerz Angela Merkel nie zgodziła się z opinią rosyjskiego prezydenta Władimia Putina, że spór o rosyjskie embargo na polskie mięso powinien zostać rozstrzygnięty między Moskwą a Warszawą. „Ta kwestia jest sprawą Unii Europejskiej” – zaznaczyła wyraźnie Merkel. Sporo krytycznych uwag dostało się Rosji także za represje stosowane wobec antyputinowskiej opozycji.

Podczas szczytu nie osiągnięto porozumienia lub choćby zbliżenia stanowisk w żadnej ze spornych kwestii między UE i Rosją.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki