Logo Przewdonik Katolicki

Zaproszenie na święcenia

PK
Fot.

Kochani Siostry i Bracia! W obecnym roku usiłujemy realizować słowa Chrystusa: Przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu (1 Kor 1, 26). Każdy spogląda na siebie i w świetle wiary próbuje ocenić swoje powołanie, najpierw chrześcijańskie, później zaś matki i żony, ojca i męża, rodziców i dzieci. W naszym Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym młodzi ludzie przypatrują...

Kochani Siostry i Bracia!

W obecnym roku usiłujemy realizować słowa Chrystusa: „Przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu” (1 Kor 1, 26). Każdy spogląda na siebie i w świetle wiary próbuje ocenić swoje powołanie, najpierw chrześcijańskie, później zaś matki i żony, ojca i męża, rodziców i dzieci. W naszym Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym młodzi ludzie przypatrują się także powołaniu do życia w kapłaństwie i trzynastu z nich, przy pomocy łaski Bożej oraz Kościoła upewniło się, że Chrystus wzywa ich na wyłączną służbę sobie i ludziom.

Pragnę bardzo serdecznie zaprosić braci kapłanów, osoby konsekrowane oraz wszystkich wiernych świeckich do szczególnej modlitwy za 13 diakonów, którzy w sobotę 2 czerwca 2007 roku o godz. 10 otrzymają w katedrze gnieźnieńskiej sakrament kapłaństwa z rąk Księdza Arcybiskupa Józefa Muszyńskiego, Metropolity Gnieźnieńskiego. Zapraszam jednocześnie do udziału w tej pięknej i ważnej uroczystości. Mam nadzieję, że katedra, która stanie się w tym dniu szczególnym Wieczernikiem, zapełni się nie tylko rodziną i gośćmi mających przyjąć święcenia, ale także wszystkimi, którzy pragną w tym dniu otoczyć ich miłością, modlitwą i życzliwością.

Polecam wszystkim wielkie dzieło powołań kapłańskich i zakonnych oraz modlitwę w tej intencji, zwłaszcza teraz, kiedy młodzi ludzie decydują o wyborze swojej drogi życia. Módlmy się też o to, aby z naszego seminarium wychodzili do służby w Kościele święci i gorliwi kapłani oraz prawdziwi pasterze.

ks. Bogdan Czyżewski
rektor PWSD w Gnieźnie

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki