Logo Przewdonik Katolicki

Za nami pół wieku

Marcin Makohoński
Fot.

W tym roku mieszkańcy parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Kamienicy (dekanat Wągrowiec) obchodzą złoty jubileusz erygowania parafii. Na uroczystości rocznicowe, które odbyły się w środę 16 maja, przybył do tej wspólnoty abp Henryk Muszyński. Jeszcze do połowy lat 60. Kamienica, nieduża wieś położona na trasie z Wągrowca do Budzynia, stanowiła jedną z miejscowości w obrębie parafii...

W tym roku mieszkańcy parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Kamienicy (dekanat Wągrowiec) obchodzą złoty jubileusz erygowania parafii. Na uroczystości rocznicowe, które odbyły się w środę 16 maja, przybył do tej wspólnoty abp Henryk Muszyński.

Jeszcze do połowy lat 60. Kamienica, nieduża wieś położona na trasie z Wągrowca do Budzynia, stanowiła jedną z miejscowości w obrębie parafii pw. św. Marcina w Żoniu. Potrzeba duszpasterza i możliwość wykorzystania wybudowanego jeszcze przed II wojną światową kościoła sprawiły, że 1 marca 1957 roku erygowano w Kamienicy nową parafię. Jej patronem ustanowiono św. Andrzeja Bobolę, zaś pierwszym proboszczem mianowano ks. Benedykta Konwińskiego.

Przygotowania do obchodów uroczystości jubileuszowych w Kamienicy rozpoczęły się już w ubiegłym roku. – Wówczas to odnowiliśmy elewację świątyni oraz jej wnętrze – mówi ks. Bogdan Łabęcki, proboszcz parafii. – Dzięki pomocy i ofiarności parafian udało się również odrestaurować ogrodzenie wokół kościoła i plebanii. Godne przeżycie jubileuszu to jednak nie tylko remonty, ale przede wszystkim praca nad samym sobą. W tym celu podjęliśmy w naszej wspólnocie Misje Święte, które głosił ks. Andrzej Trzemżalski. Do przygotowań włączyła się również nasza młodzież. To ona przygotowała wspaniałą oprawę uroczystej Mszy św., podczas której wspólnie z abp. Henrykiem Muszyńskim, kapłanami z dekanatu oraz z wieloma gośćmi dziękowaliśmy za minione pół wieku istnienia naszej wspólnoty.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki