Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» 77-letni ks. John Brady, pracujący w archidiecezji Waszyngtonu, który od 65 lat jest zaangażowany w skauting, otrzymał przyznawany przez amerykańskich skautów Srebrny Medal św. Grzegorza. Każdego roku trafia on w ręce tych, którzy wywarli szczególny wpływ na młodych. » Radio Watykańskie świętowało pierwszego stycznia 50. rocznicę powstania dziennika radiowego....

» 77-letni ks. John Brady, pracujący w archidiecezji Waszyngtonu, który od 65 lat jest zaangażowany w skauting, otrzymał przyznawany przez amerykańskich skautów Srebrny Medal św. Grzegorza. Każdego roku trafia on w ręce tych, którzy wywarli szczególny wpływ na młodych.

» Radio Watykańskie świętowało pierwszego stycznia 50. rocznicę powstania dziennika radiowego. Było to za pontyfikatu Piusa XII. Naczelnym redaktorem nowego programu został włoski jezuita ksiądz Francesco Farusi.

» Do aktywnego włączenia się w budowanie pokoju wezwali szkockich chrześcijan przewodniczący Episkopatu oraz moderator anglikańskiego Kościoła Szkocji, największej tamtejszej wspólnoty chrześcijańskiej. Po raz pierwszy kard. Keith O’Brien i ks. Alan MacDonald wydali wspólne orędzie noworoczne.

» Biskupi Senegalu poprosili międzynarodową organizację „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” o przesłanie społeczności katolickiej w tym kraju katechizmów i Biblii dla dzieci.

» W Rio de Janeiro każdego miesiąca w strzelaninie gangów ginie po kilkanaście osób. Kościół wezwał do walki z przestępczością i modlitwy o pokój w mieście. W pierwszy piątek miesiąca 5 stycznia w południe kardynał Eusébio Scheid, arcybiskup Rio de Janeiro, przewodniczył modlitwie w tej intencji w sanktuarium Chrystusa Odkupiciela na wzgórzu Corcovado.

» Pogłębieniu znajomości Pisma Świętego poświęcony będzie rok 2007 w Słowenii. Rok Biblii został ogłoszony wspólnie przez Konferencję Episkopatu Słowenii oraz Radę Kościołów Chrześcijańskich.

» W Belgii zmarł kongijski kard. Frédéric Etsou Nzabi-Bamungwabi. Miał 77 lat. Należał do Zgromadzenia Misjonarzy Niepokalanego Serca Maryi. Znany był jako świetny duszpasterz i człowiek wielkiej modlitwy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki