Logo Przewdonik Katolicki

List do redakcji

PK
Fot.

Szanowna Redakcjo, jestem nauczycielką języka polskiego w Szkole Podstawowej w Nowinach (parafia św. Dominika w Chodczu). Chcę podzielić się z Czytelnikami krótkim wspomnieniem przedświątecznej wizyty delegacji naszej szkoły w domu biskupów włocławskich, w której uczestniczyłam wraz z panią dyrektor Renatą Pułanecką, przewodniczącą Rady Rodziców Elżbietą Jóźwiak i sześciorgiem...

Szanowna Redakcjo,

jestem nauczycielką języka polskiego w Szkole Podstawowej w Nowinach (parafia św. Dominika w Chodczu). Chcę podzielić się z Czytelnikami krótkim wspomnieniem przedświątecznej wizyty delegacji naszej szkoły w domu biskupów włocławskich, w której uczestniczyłam wraz z panią dyrektor Renatą Pułanecką, przewodniczącą Rady Rodziców Elżbietą Jóźwiak i sześciorgiem uczniów.

Wizyta odbyła się 20 grudnia przed południem; zostaliśmy serdecznie powitani przez pasterza diecezji Wiesława A. Meringa. Ciepła atmosfera towarzyszyła całemu spotkaniu, podczas którego nasi uczniowie: Anna Skalska, Julia Stefaniak, Przemysław Wnukowski, Joanna Wieczorek, Angelika Baranowska i Izabela Rybacka wystąpili w programie poetycko-muzycznym o tematyce bożonarodzeniowej. Czy muszę wyjaśniać, co dla nich znaczą słowa aprobaty i pochwały, jakie usłyszeli po przedstawieniu z ust ks. bp. Meringa?

Następnie złożyliśmy księdzu biskupowi oraz jego sekretarzowi ks. Sławomirowi Deręgowskiemu powinszowania z okazji świąt Narodzenia Pańskiego. Życzyliśmy wielu łask Bożych oraz radości z dalszej, owocnej pracy duszpasterskiej. Nie zapomnieliśmy podziękować za zaproszenie, za poświęcony nam czas i okazaną życzliwość. Z wdzięcznością przyjęliśmy błogosławieństwo, którego na zakończenie udzielił ks. bp Mering. Materialną pamiątką tego wyjątkowego spotkania są dla nas książki z dedykacjami pasterza diecezji, obrazki; jest nią także wspólna fotografia.

Pozdrawiam Redakcję i Czytelników.

Małgorzata Rybacka

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki