Logo Przewdonik Katolicki

Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

PK
Fot.

Przyjmujemy ze smutkiem negatywny wynik dzisiejszego głosowania Sejmu nad poprawkami do konstytucji w sprawie ochrony życia. Niestety, bezwzględna arytmetyka parlamentarna wzięła górę nad elementarnym prawem każdego człowieka do życia. Musimy w tej sytuacji przywołać raz jeszcze w pamięci jednomyślne stanowisko biskupów polskich przyjęte na ostatnim zebraniu plenarnym Episkopatu (14...

Przyjmujemy ze smutkiem negatywny wynik dzisiejszego głosowania Sejmu nad poprawkami do konstytucji w sprawie ochrony życia. Niestety, bezwzględna arytmetyka parlamentarna wzięła górę nad elementarnym prawem każdego człowieka do życia. Musimy w tej sytuacji przywołać raz jeszcze w pamięci jednomyślne stanowisko biskupów polskich przyjęte na ostatnim zebraniu plenarnym Episkopatu (14 marca 2007). Przypomnieli w nim, że „godność i nienaruszalność życia ludzkiego od momentu poczęcia, aż do naturalnej śmierci wynika z prawa naturalnego” i poparli tych, którzy podejmują „starania o skuteczną prawną ochronę życia ludzkiego”.

Wyrażamy wdzięczność i uznanie tym Posłankom i Posłom, którzy w dzisiejszym głosowaniu opowiedzieli się za zapisami, które miały zapewnić lepszą ochronę ludzkiego życia. Kościół w Polsce będzie nadal wspierał działania wszystkich ludzi dobrej woli troszczących się o los osób najbardziej bezbronnych.

Niech negatywny wynik dzisiejszego głosowania w Sejmie nie osłabia dążeń do osiągnięcia zgody w polskim parlamencie w kwestii tak fundamentalnej dla przyszłości Narodu, jaką jest nienaruszalność ludzkiego życia.Obiecujemy wspierać naszą modlitwą wysiłki, których celem jest promowanie kultury życia.

+ Józef Michalik
+ Stanisław Gądecki
+ Piotr Libera
Warszawa, 13 kwietnia 2007 r.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki