Logo Przewdonik Katolicki

Klin - klinem

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Jeden wielki przeciek dokonany w majestacie prawa tak o raporcie z weryfikacji WSI mówią autorzy antyraportu opracowanego przez posłów Platformy Obywatelskiej. Według PO, raport Antoniego Macierewicza zawiera błędy faktograficzne i narusza interesy państwa, bo wystawia polskie służby specjalne na łup służb innych państw, szczególnie Rosji. Za to bezprecedensowe wydarzenie,...

Jeden wielki przeciek dokonany w majestacie prawa – tak o raporcie z weryfikacji WSI mówią autorzy antyraportu opracowanego przez posłów Platformy Obywatelskiej.

Według PO, raport Antoniego Macierewicza zawiera błędy faktograficzne i narusza interesy państwa, bo wystawia polskie służby specjalne na łup służb innych państw, szczególnie Rosji.

„Za to bezprecedensowe wydarzenie, jakim było ujawnienie raportu z weryfikacji WSI, odpowiedzialność ponosi premier Kaczyński” – oświadczył szef zespołu przygotowującego antyraport, poseł PO Marek Biernacki.

Szef rządu odrzucił te zarzuty, oskarżając Platformę Obywatelską, która wcześniej popierała rozwiązanie WSI, o przejście na pozycję obrońcy III RP.

„To taki prezent ślubny na porozumienie między SLD a PO” – stwierdził z kolei szef komisji weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych Antoni Macierewicz. Zapowiedział też, że już wkrótce przekaże sejmowej komisji do spraw służb specjalnych dokumenty dotyczące infiltracji Polski przez radzieckie, a później rosyjskie służby specjalne.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki