Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Agnieszka Góra
Fot.

W Poniedziałek Wielkanocny 9 kwietnia, o godz. 11, bp senior Bronisław Dembowski przewodniczył w bazylice katedralnej Mszy św. dziękczynnej z okazji 15. rocznicy przyjęcia święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej. Z dostojnym jubilatem, który wygłosił homilię, Eucharystię sprawował ks. bp Wiesław Mering, ks. bp sufragan Stanisław Gębicki i kapłani diecezjalni....

» W Poniedziałek Wielkanocny 9 kwietnia, o godz. 11, bp senior Bronisław Dembowski przewodniczył w bazylice katedralnej Mszy św. dziękczynnej z okazji 15. rocznicy przyjęcia święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej. Z dostojnym jubilatem, który wygłosił homilię, Eucharystię sprawował ks. bp Wiesław Mering, ks. bp sufragan Stanisław Gębicki i kapłani diecezjalni. Po Komunii św. pasterz diecezji życzył bp. Dembowskiemu nadal owocnej pracy dla dobra Kościoła; po Mszy św. przyjmował on życzenia od delegacji i innych, licznie przybyłych osób.

» W dniach 10-13 kwietnia 38 kapłanów z diecezji włocławskiej uczestniczyło w rekolekcjach odbywających się w WSD we Włocławku. Prowadził je o. Wojciech Jędrzejewski OP z Łodzi.

» W par. św. Mikołaja w Brudzewie Kolskim podczas Niedzieli Palmowej tradycyjnie odbywa się konkurs na najładniejszą palmę i loteria fantowa, organizowana przez zespół Caritas. Dzięki dużemu zainteresowaniu parafian tą loterią, do kilkudziesięciu rodzin trafiła przed świętami pomoc materialna (bony) w ogólnej kwocie ponad dwóch tys. złotych.

» Diecezja włocławska, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i młodzieży, prowadzi we Włocławku Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza, który otwiera drzwi dla uczniów pragnących zdobywać rzetelną wiedzę o świecie, człowieku i Bogu. Władze diecezji, dyrekcja i grono pedagogiczne chcą, aby absolwenci, ludzie wierzący w Boga, byli mądrzy, aktywni społecznie, nienaganni obyczajowo, skromni i wrażliwi. Szkoła zapewnia uczniom podtrzymywanie tożsamości narodowej, kulturowej i religijnej; posiada internat, dzięki czemu naukę mogą pobierać również uczniowie spoza Włocławka.
Trwa nabór do klas pierwszych Publicznego Gimnazjum oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Długosza we Włocławku na rok szkolny 2007/2008. Zgłoszenia przyjmuje oraz bliższych informacji udziela sekretariat szkoły, czynny codziennie w godz. 8-15. Adres: 87-800 Włocławek, ul. Łęgska 26, tel.: 054-232-49-42.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki